Α1 Τοπικό

ΑΟ ΔΩΡΙΟΥ – ΑΕ ΛΟΓΓΑΣ 3-4. Απίστευτο ματς με μεγάλη νίκη Λογγάς, ήρωα Βαρβεράκη και τρία χαμένα πέναλτι Δωρίου (ΦΩΤΟ)

Ένα πραγματικά πολύ όμορφο παιχνίδι διεξήχθη σήμερα στο γήπεδο του Δωρίου όπου η Λογγά πήρε ένα σπουδαίο διπλό με σκορ 4-3 κόντρα στην τοπική ομάδα.

Ήρωας και σίγουρα πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων Δημήτρης Βαρβεράκης που απέκρουσε τρία πέναλτι και έδωσε το τρίποντο στην ομάδα του.

Το ματς ήταν απίστευτο σε όλη την διάρκεια του, με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ. Το Δώριο προηγήθηκε με 2-0, μέσα σε λίγα λεπτά η Λογγά κάνει την ανατροπή και το 2-3.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ισοφαρίζουν σε 3-3, χάνουν πέναλτι εις διπλούν, δέχονται γκολ και στην συνέχεια χάνουν ξανά πέναλτι.

ΤΑ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΜΕΝΑ ΠΕΝΑΛΤΙ

Στο 15′ ο Γκιάτα έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Στο επόμενο λεπτό ο Γκογκοάσα έγραψε το 2-0.

Στο 40′ ο Λυμπερόπουλος μείωσε σε 1-2.

Στο 44′ ο Σούσα ισοφάρισε σε 2-2.

Στο 45′ ο Βάγιας έκανε την ανατροπή και το 2-3.

Στο 52′ ο K. Kοσμάς ισοφάρισε σε 3-3 για το Δώριο.,

Στο 70′ ο Λυμπερόπουλος πέτυχε δεύτερο προσωπικό τέρμα για το τελικό 3-4.

Όσον αφορά τα πέναλτι στο 3-3 ο Γκιάτα από τα 11 βήματα δεν μπορεί να νικήσει και τις δύο φορές τον Βαρβεράκη μιας και έδωσε επανάληψη ο διαιτητής.

Ο Μπόρα αναλαμβάνει την εσχάτη των ποινών και αποκρούει ξανά ο Βαρβεράκης και το σκορ παραμένει 3-4.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Η. Μπουρίκας, με βοηθούς τους Βανικιώτη και Χ. Μπουρίκα.

ΑΟ ΔΩΡΙΟΥ: Πλακουδάκης, Κουλλόλι (50′ Τσιμπούρης), Γεωργιόπουλος, Μπόρα, Κ. Κώστας, Μ. Κώστας, Γκρίτζαλης, Παπαδέας, Γκογκοάσα, Γκιάτα, Κομάν.

ΑΕ ΛΟΓΓΑΣ: Bαρβεράκης, Κουτσουμπός, Κορέτα, Βάγιας, Κοντούλης (90′ Βουτιέρος), Μπαρούνης, Ε. Κυριόπουλος, Π. Κυριόπουλος, Τραγομαλάς (75′ Μπλάνας), Σούσα, Λυμπερόπουλος.