Ακολουθήστε μας

Μπάσκετ

Η τοπική αγωνιστική δράση στην ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (03-04/10/2020)

Συνεχίζεται η τοπική μπασκετική αγωνιστική δράση στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ το προσεχές διήμερο με αρκετές αναμετρήσεις για τα πρωταθλήματα υποδομών.

Συγκεκριμένα, το Σάββατο 03/10 για το πρωτάθλημα νεανίδων ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός θα φιλοξενηθεί από τον ΑΠΣ Αρίς. Την ίδια σχεδόν ώρα οι Παίδες του Πολύβιου θα υποδεχθούν την αντίστοιχη ομάδα του ΑΠΣ Αρίς, ενώ οι νεάνιδες του Πελασγού θα φιλοξενήσουν την Καλαμάτα ’80. Τέλος οι Παίδες και Έφηβοι του Συλλόγου Δρομέων θα φιλοξενηθούν από τις αντίστοιχες ομάδες του ΑΣ Τριφυλλίας.

Αναλυτικά το Σαββατιάτικο αγωνιστικό πρόγραμμα στην ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 17:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚ.
2 ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 19:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΣΟΥΜΠΛΗΣ ΠΟΛ.
3 ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 21:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠ/ΛΟΣ Ι., ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.
4 ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ. – ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣ/ΝΗΣ 15:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠ/ΛΟΣ Ι., ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ ΣΠ.
5 ΑΕΜ Ο ΠΟΛΥΒΙΟΣ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 18:00 ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ., ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ Γ.
6 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 20:00 ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ., ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ Γ.
7 ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 16:00 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π., ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠ.
8 ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 18:30 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π., ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠ.
9 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ – ΑΣ ΛΑΚ. ΚΡΟΝΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 16:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι-ΧΡ
10 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ – ΑΣ ΛΑΚ. ΚΡΟΝΟΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 18:30 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι-ΧΡ

Την Κυριακή 04/10 ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός θα φιλοξενηθεί από τον Δίων Κυπαρισσίας τόσο σε επίπεδο Παίδων όσο και σε εφήβων. Το μεσημέρι της Κυριακής αξίζει να σημειωθεί ότι είναι προγραμματισμένο και το φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στην ομάδα της ΓΕΑ Άμιλλα και του Οίακα Ναπλίου.

Αναλυτικά όλη η αγωνιστική δράση της Κυριακής στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 16:30 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΒΟΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜ.
2 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:30 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ ΚΥΡ.
3 ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ – ΑΟ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2017 ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ ΣΠ.
4 ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠ.-ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 16:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ ΘΕΟΔ.
5 ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠ.-ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 18:30 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ ΘΕΟΔ.
6 ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝ ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΑΡΕΟΠΟΛ. 11:00 ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ Θ.
7 ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝ ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΑΡΕΟΠΟΛ. 12:30 ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ Θ.
8 ΑΠΟΕΛ – ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 16:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι-ΧΡ
9 ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ-ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧ/ΤΗ 18:30 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι-ΧΡ
10 ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000-ΟΙΑΞ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΦΙΛΙΚΟ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 15:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.

Πηγή: contraepithesi.gr

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *



More in Μπάσκετ