Α Τοπικό

ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ – ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ 4-0. Επιστροφή στις νίκες με εκρηκτικό 5λεπτο

Στις νίκες με εμφατικό τρόπο επέστρεψε ο Ακρίτας Κορώνης που νίκησε στο τοπικό ντέρμπι με 4-0 τον ΑΟ Μεθώνης.

Οι γηπεδούχοι με ένα σούπερ 5λεπτο από το 78′ έως το 83′ πήραν την νίκη σε ένα ματς που ήταν ανοιχτό μέχρι εκείνο το λεπτό .

Από την άλλη, η Μεθώνη προσπαθούσε για ένα γκολ, είχε δύο ευκαιρίες με τον Τσατά και μία με τον Παυλόγιαννη, και να φθάσει στην ισοφάριση αλλά κατέρρευσε και έτσι γνώρισε βαριά ήττα.

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

Στο 10′ σουτ του Μουτζούρη η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, ύστερα από απόκρουση του Μίντζηρα.

Στο 25′ ο Τσάνι με σουτ έξω από την περιοχή, έκανε το 1-0 όπου ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο 30′ ο Τσάνι παραλίγο να πετύχει και δεύτερο γκολ αλλά το σουτ που επιχείρησε βρήκε σε αμυντικό, άλλαξε πορεία και κατέληξε στο κάθετο δοκάρι.

Στο 78′ ο Σπανός με φάουλ έγραψε το 2-0.

Στο 81′ ο Τσάνι πέτυχε δεύτερο προσωπικό γκολ για το 3-0.

Στο 83′ ο Μερκούρης με σουτ έξω από την περιοχή εγραψε το τελικό 4-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ηλ. Σκόρδος, με βοηθούς τους Ηλ. Μπουρίκας και Γ. Μιχαλόπουλο.

ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ: Σακκάς, Κρητικάκης (77′ Πέτσας), Μπίζος, Κουτσουμπός, Υμεράσι, Τσάνι (82′ Παναγιωτόπουλος), Μερκούρης (77′ Σαρδέλης), Τσιμικλής, Μάραντος (67′ Σταμάτης), Μουτζούρης, Σπανός.

ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ: Μίντζηρας, Κουτίβας, Μπούρδος, Τρυφωνόπουλος, Ζόμπολος (74′ Παπαδημητρίου), Πεϊδης, Σαμπάνι, Τσατάς (82′ Τσάνε), Παυλόγιαννης (82′ Σταματελόπουλος), Τομαράς, Σταματελόπουλος.