Α Τοπικό

AE ΑΒΙΑΣ – ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑΣ 3-3. Ματσάρα στο Κάμπο. Φωνές για ακυρωθέν γκολ και από τις δύο ομάδες

Απίστευτο σε εξέλιξη αναμέτρηση στο γήπεδο του Κάμπου, όπου ΑΕ Αβίας και ΑΟ Ομόνοιας ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 3-3.

Στο πρώτο μέρος η Αβία ήταν ανώτερη όπου και προηγήθηκε με 2-0, πηγαίνοντας με σαφές προβάδισμα στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος, η Ομόνοια μπήκε αλλαγμένη στο ματς, γύρισε τούμπα το ματς σε 2-3 ενώ είχε και δύο χαμένες ευκαιρίες να πετύχει και άλλο τέρμα. Είναι το δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι που το συγκρότημα του Γιώργου Αργυρόπουλου καταφέρνει στην επανάληψη να γυρίσει ένα χαμένο ματς (προηγούμενο ματς με Εθνικό Μελιγαλά) και επίσης φαίνεται ότι κάνει παιδικά λάθη στην άμυνα και δέχεται εύκολα γκολ.

Οι γηπεδούχοι επηρεάστηκαν πολύ από την αποβολή του Κ. Κορμπή, μένοντας με 10 παίκτες, βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να ισοφαρίσουν ενώ έχουν και παράπονα για το ακυρωθέν γκολ του Παπανικολόπουλου στις καθυστερήσεις.

Επίσης, η Ομόνοια διαμαρτύρεται για δύο ακυρωθέν γκολ του Μπαρσελό.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο 2′ πλάσε του Κ. Κορμπή αλλά μπλόκαρε ο Τσούλος.

Στο 9′ φάουλ του Λυκουρέζου, κεφαλιά του Δ. Κορμπή, η μπάλα άουτ.

Στο 14′ φάουλ του Τζανετάκου, κεφαλιά του Ζακόλι, η μπάλα άουτ.

Στο 19′ ο Γεωργουλέας με πλάσε έκανε το 1-0, ύστερα από φάουλ του Τσουλάκου και αμηχανία της άμυνας της Ομόνοιας.

Στο 25′ ο Μπαρσελό πέτυχε γκολ αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ, με έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

Στο 30′ ο Κ. Κορμπής με πλασέ μετά από τετ α τετ και γέμισμα του Παπανικολόπουλου, το 2-0 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 38′ σέντρα του Κωστόπουλου, κεφαλιά του Τάφα, η μπάλα δεν βρήκε στόχο.

Στο 56′ πλάσε του Κ. Κορμπή, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 60′ ο Τζανετάκος με απευθείας εκτέλεση φάουλ μείωσε σε 2-1.

Στο 63′ ο Κορμπής αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα λόγω αποβολής του Κοστρίβα.

Στο 66′ ο Μπαρσελό πέτυχε γκολ αλλά και πάλι ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στο 70′ ο Μπαρσελό με σουτ σε κενή εστία, μετά από δοκάρι σε σουτ του Τάφα ισοφάρισε σε 2-2.

Στο 80′ ο Τάφα με σέντρα – σουτ και λάθος εκτίμηση από τον Χριστόπουλο, έκανε την ανατροπή και το 2-3.

Στη συνέχεια η Ομόνοια έχασε δύο ευκαιρίες με τον Κωστόπουλο να πετύχει το 2-4.

Στο 84′ ο Αποστολίδης ισοφάρισε με πλάσε για το τελικό 3-3.

Στο 92΄ ο Παπανικολόπουλος πέτυχε γκολ με κεφαλιά αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ, μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς γηπεδούχων.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σκόρδος, με βοηθούς τον Τσίρμπα και την Τσουκάλη.

ΑΕ ΑΒΙΑΣ: Χριστόπουλος, Καλογερόπουλος, Αποστολίδης, Λυκουρέζος, Παπανικολόπουλος, Ι. Καρδάσης, Κ. Κορμπής, Ε. Τσουλάκος, Δ. Τσουλάκος (81′ Μπουζαλάς), Α. Κορμπής, Γεωργουλέας (46′ Πολυμενέας).

ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑΣ: Τσούλος, Κοστρίβας, Σταυρόπουλος, Στραβάκος, Ζακόλι, Λότσι (46′ Διονυσόπουλος), Κωστόπουλος, Τάφα, Μπαρσελό (88′ Αβράμης), Τζανετάκος, Μπάλας (58′ Δημητρίου).