Γ Εθνική

ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Καλόμαλος «Μπορούσαμε το τρίποντο και χάσαμε ένα δικό μας ματς»

Δεν μπορούν ακόμα να χωνέψουν στον Πάμισο Μεσσήνης πως ήρθε η ήττα από τον Εθνικό Σκουλικάδου με 2-1.

Οι Νησιώτες προηγήθηκαν με 0-1 και για 78 λεπτά κρατούσαν αυτό το σκορ και εκεί που πίστευε κανείς ότι θα ξεκινήσουμε με το δεξί στο πρωτάθλημα, ήρθαν τα πάνω – κάτω.

Δέχθηκε δύο γκολ μέσα σε δέκα λεπτά και τελικά γνώρισε την ήττα στην πρεμιέρα. Πλέον άπαντες επικεντρώνονται στο ματς με το Τσιλιβή πάλι εκτός έδρας, με στόχο τους πρώτους βαθμούς.

Ο προπονητής Γιώργος Καλόμαλος, μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: «Είμασταν πολύ καλοί για 78 λεπτά. Καταφέραμε να χάσουμε ένα δικός ματς και σίγουρα μπορούσαμε το τρίποντο. Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στα παιδιά. Αυτά έχει το ποδόσφαιρο. Συνεχίζουμε».

Σήμερα, ξεκίνησε η προετοιμασία για το νέο εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο το Τσιλιβή, στη Ζάκυνθο. Αύριο θα υπάρξει ρεπό από την τεχνική ηγεσία. Μοναδικό πρόβλημα ο Σάρι Τόσκα.