Α Τοπικό

ΑΕ ΑΒΙΑΣ: Δ. Κορμπής «Πετύχαμε μεγάλη νίκη που την αφιερώνουμε στο μπαμπά Λεωνίδα Λυκουρέζο»

Ένα σπουδαίο διπλό πέτυχε η ΑΕ Αβίας που επικράτησε του Τσικλητήρα Πύλου με 1-0, ένα τρίποντο πολύ σημαντικό κόντρα σε μία ομάδα που έχουν τους ίδιους στόχους.

Τώρα, ακολουθεί το εντός έδρας ματς με τον ουραγό Απόλλων Πεταλιδίου, με την νίκη να είναι μονόδρομος ώστε να έχει αξία το διπλό στην Πύλο.

Ο «χρυσός» σκόρερ Δημήτρης Κόρμπής μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: «Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι όπου και πετύχαμε το γκολ αλλά και η Πύλος είχε δύο καλές ευκαιρίες και στις δύο απέκρουσε ο Χριστόπουλος. Στο δεύτερο ημίχρονο η Πύλος ανέβηκε πιο ψηλά για να ισοφαρίσει, είχε και δύο δοκάρια και άλλες τρεις ευκαιρίες που απέκρουσε ο Χριστόπουλος. Από την μεριά μας χάσαμε ευκαιρίες με τον Γεωργουλέα και τον Ε. Τσουλάκο. Πιστεύω το πιο δίκαιο αποτέλεσμα ήταν η ισοπαλία.

Τώρα, κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι με το Πεταλίδι και στόχος μας είναι η νίκη. Όλοι η ομάδα αφιερώνουμε την νίκη στον Λεωνίδα Λυκουρέζο που έγινε πατέρας πριν λίγες ημέρες».