Α Τοπικό

ΑΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ: Αντωνόπουλος «Διαχειριστήκαμε καλά το ματς. Ακόμα πιο δύσκολο ματς με Καλό Νερό»

Επαγγελματική νίκη σημείωσε στο Πεταλίδι η Κυπαρισσίας που επικράτησε με 2-0 του τοπικού Απόλλωνα.

Με το παραπάνω αποτέλεσμα ο ΑΟΚ βρίσκεται πλέον μια ανάσα από τη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, καθώς μετά το σερί νικών της, έκανε το 4 στα 4, πλησίασε στον έναν βαθμό τους δύο πρωτοπόρους,

Σε ένα ακόμα παιχνίδι πρωταγωνιστής ήταν ο Θανάσης Αντωνόπουλος που πέτυχε και τα δύο γκολ, μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: «Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι σε ένα κακό αγωνιστικό χώρο και με πολύ αέρα που δυσκόλεψε πολύ τις προσπάθειες για γρήγορο ποδόσφαιρο συν ότι αντίπαλος ήταν πάρα ταγμένος έτσι ώστε να καταστρέψει τις προσπάθειες μας.

Παρ’ όλα αυτά καταφέραμε να δημιουργήσουμε κάποιες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο όμως μια φορά το δοκάρι και άλλες δύο η ικανότητα του τερματοφύλακα της άλλης ομάδας δεν μας επέτρεψε να προηγηθούμε. Ευτυχώς στο δεύτερο ημίχρονο καταφέραμε να σκοράρουμε και να κάνουμε πιο εύκολο το παιχνίδι και μετά το δεύτερο γκολ νομίζω το διαχειριστήκαμε πολύ καλά.

Όσο για την συνέχεια έρχεται ένα ακόμα πιο δύσκολο ματς με έναν αντίπαλο που γνωριζόμαστε αρκετά καλά και από την συνύπαρξη μας στο ίδιο γήπεδο. Εμείς θα επικεντρωθούμε πάλι στην ομάδα μας και πιστεύω με την σωστή δουλειά που γίνεται μέχρι τώρα να έρθει και το ανάλογο αποτέλεσμα που είναι μονόδρομος για εμάς, δηλαδή η νίκη».