Α Τοπικό

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Χαρλέπας «Δεν μας φοβίζει το παιχνίδι με τον Απόλλωνα»

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε μετά το πέρας της 5ης αγωνιστικής ο Πανθουριακός που επικράτησε με 2-1 του Εθνικού Μελιγαλά.

Το συγκρότημα του Αντώνη Μαυρέα, μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά κατάφερε να γυρίσει τούμπα το ματς και να πετύχει το πολύτιμο τρίποντο.

Από κει και πέρα, έχει ξεκινήσει η προετοιμασία για το Σαββατιάτικο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Απόλλωνα Καλαμάτας στο γήπεδο του Ασπροχώματος, στις 15:30 το μεσημέρι.

Ο ποδοσφαιριστής της ομάδας Αχιλλέας Χαρλέπας, μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: «Μπήκαμε πολύ καλά στο παιχνίδι, κάναμε πολλές φάσεις για γκολ στα πρώτα λεπτά, οποίες από αυτές η μία ήταν η κεφαλιά δικιά μου έδιωξε ο Σαραντόπουλος πάνω στη γραμμή.

Μετά μου έβγαλε κάθετη ο Πουλακος σε τετ α τετ αλλά τη πήγα πάνω από το δοκάρι, ύστερα κάναμε και πολλά σουτ αλλά δεχθήκαμε το γκολ το οποίο ήταν η μοναδική φάση για το Μελιγαλά στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μπήκαμε με μοναδικό σκοπό να πάρουμε το παιχνίδι, πιέσαμε πολύ και έτσι ήρθε η ανατροπή κάνοντας το 1-1 μετά από σέντρα του αδερφού μου σε μένα που σούταρα έξω απ τη περιοχή και μπήκε γκολ. Στο 90′ κερδίσαμε φάουλ και ο Λυμπερόπουλος έκανε τη σέντρα και ο Πουλακος εκμεταλλεύτηκε το λάθος του τερματοφύλακα που το έφυγε η μπάλα απ τα χέρια και με διπλή προσπάθεια έκανε το γκολ.

Το παιχνίδι που μας έρχεται με τον Απόλλων δεν μας φοβίζει όσο καλή ομάδα και αν είναι. Θα πάμε όπως πήγαμε και στα προηγούμενα ματς και πιστεύω πως θα το πάρουμε».