Α1 Τοπικό

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 3-0. Το «καθάρισε» μέσα σε δύο λεπτά

Το πρώτο τρίποντο στο πρωτάθλημα της Α1 Τοπικής πέτυχε σήμερα ο Αστέρας Αρφαρών που επικράτησε στην έδρα του με 3-0 του Πανιωνίου Καλαμάτας.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν μέσα σε δύο λεπτά να πετύχουν δύο γκολ, λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου και κλείδωσαν την νίκη.

Από την άλλη, ο Πανιώνιος δεν κατάφερε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα και έτσι επέστρεψε άπραγος.

Στο 43′ ο Μπαράι έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Στο 45′ ο Σακκάς έγραψε το 2-0.

Στο 63′ ο Δωδεκάτος διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Νικολόπουλος, με βοηθούς τους Καραμπέτσο και Μπαρδή.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ: Κλ. Σακκάς, Σμυρλής (67′ Καπόγλης), Μπαράι, Χριστόπουλος, Ματθαίος (56′ Γιαννακόπουλος), Φέστας, Μουτσούλας, Γιαννακούντζος (82′ Σουλιμάς), Μπούρας (82′ Βανικιώτης), Κ. Σακκάς, Δωδεκάτος (82′ Μαρκόπουλος).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Γαβράς, Μπάκας, Γιάνναρης, Ηλιόπουλος, Μοιρούλης, Σακκάς (81′ Τριαντόπουλος), Σεφεράσι, Φλέσσας (85′ Γαλέας), Ψαρράς, Τριανταφυλλάκης, Σπυρόπουλος (69′ Στραβάκος).