Α1 Τοπικό

ΑΟ ΔΩΡΙΟΥ – ΝΕΟΣ ΑΡΙΣ 1-3. Δεύτερο συνεχόμενο διπλό…

Ακόμα μία νίκη εκτός έδρας, δεύτερη συνεχόμενη για τον Νέο Άρι, με 3-1 κόντρα στον ΑΟ Δωρίου.

Η ομάδα του Πέτρου Χιώτη πήρε το τρίποντο με ανατροπή, πετυχαίνοντας και τα τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος, προηγήθηκαν με 1-0 αλλά στο δεύτερο ημίχρονο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη ενώ επηρεάστηκαν και από τον τραυματισμό του τερματοφύλακα.

Στο 30′ ο Γκιάτα με σουτ από το κέντρο έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Αναστασόπουλος με πλάσε έκανε το 1-0.

Στο 46′ ο Πατσιώτης με απευθείας εκτέλεση κόρνερ ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 60′ ο Λάσκαρης κέρδισε πέναλτι από τον Πλακουδάκη που τραυματίστηκε σοβαρά. Ο Μαρκόπουλος ευστόχησε για το 1-2.

Στο 75′ αποβλήθηκε ο Πατσιώτης των φιλοξενούμενων με 2η κίτρινη κάρτα, αφήνοντας την ομάδα του με παίκτη λιγότερο.

Στο 77′ ο Σκαλιώτης έβγαλε για τον Καραβατά που με το στήθος έγραψε το τελικό 1-3.

Τέλος, η διοίκηση του Νέου Άρι ευχαριστεί το Δώριο για την φιλοξενία και εύχεται περαστικά στον τερματοφύλακα Πλακουδάκη που τραυματίστηκε.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σερεμέτης, με βοηθούς τους Αράπη και Βανικιώτη.

Δωριέας Δωρίου (Σάκης Διονυσόπουλος): Πλακουδάκης (53′ λ. τρ. Μπόρα), Γεωργιόπουλος, Ντέρκα, Κοσμάς Κώστας, Μιχάλης Κώστας, Γκρίτζαλης, Παπαδέας, Αναστασόπουλος, Λιόγας (46′ Κουλλόλι), Γκιάτα, Τσίμπουρης (55′ Δήμας).

Νέος Άρις (Πέτρος Χιώτης): Γιαννούλης, Λάσκαρης, Τσιριγώτης, Μπαστακός, Ασημακόπουλος (60′ Αναστασόπουλος), Κωνσταντόπουλος, Σκαλιώτης (89′ Σταυριανέας), Καραβατάς (89′ Σπηλώτης), Κυριόπουλος (80′ Κουδέρης), Μαρκόπουλος (80′ Θεοδωρόπουλος), Πατσιώτης.