Α Τοπικό

ΑΟ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ 2-3. Μεγάλη νίκη με απίστευτη ανατροπή

Από την κόλαση στο παράδεισο ο Ολυμπιακός Ανάληψης που έχανε με 2-0 στο ημίχρονο από την Σπερχογεία αλλά κατάφερε στο δεύτερο μέρος να κάνει την ανατροπή και να πάρει ένα σπουδαίο τρίποντο με σκορ 2-3.

Οι «ταύροι» πραγματοποίησαν ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 όμως στο δεύτερο ήταν σαν να μην μπήκαν στο γήπεδο.

Η Ανάληψη το εκμεταλλεύτηκε αυτό και μέσα σε 19 λεπτά γύρισε τούμπα το ματς και στο τέλος όλοι μαζί πανηγύρισαν τους τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς.

Το παιχνίδι λοιπόν όπως προαναφέραμε και πιο πάνω ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους που προηγήθηκαν με 2-0 χάρις στα γκολ του Ηρακλή Καραχάλιου  στο 3′ με σουτ και Γιάννη Καραχάλιου με πέναλτι στο 33′.

Στο 44′ σουτ του Η. Καραχάλιου από καλή θέση, η μπάλα λίγο άουτ.

Στο 50′ πλασέ του Κρεμύδα η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, στο 55′ ο Θεοδωρακόπουλος με γυριστό σουτ μετά από σέντρα του Δημητρίου, μείωσε σε 1-2.

Στο 61′ ο Δημητρίου με σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε σε 2-2.

Στο 74′ ο Θεοδοσόπουλος πέτυχε με προβολή το νικητήριο γκολ για το τελικό 2-3, ύστερα από σέντρα του Δημητρίου που ήταν ο MVP της αναμέτρησης και είχε συμμετοχή σε όλα τα γκολ.

Τέλος, οι «ταύροι» είχαν ευκαιρίες με Καλογερόπουλο και Ν. Μάλαμα να ισοφαρίσουν.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Νικολόπουλος, με βοηθούς τους Χριστοδούλου και Τσοπανάκη.

ΑΟ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ: Σταματίου, Μπούνας, Δωδεκάτος (54′ Δημητρίου), Γαβράς, Μπαντάς, Μπαζάνης (77′ Πετράκος), Κ. Μάλαμας (77′ Καλογερόπουλος), Καπινιάρης, Αντωνίου (81′ Τσάκωνας), Ηρ. Καραχάλιος, Ι. Καραχάλιος (77′ Ν. Μάλαμας).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ: Κατσίποδας, Κρεμμύδας, Παυλάκος, Κακογιάννης, Δημητρίου (87′ Χριστόπουλος), Δημητρακόπουλος (57′ Θεοδοσόπουλος), Καλογερόπουλος, Παπαβασιλόπουλος (87′ Σπύρος), Ξυδιάς, Θεοδωρακόπουλος, Κοντομανωλόπουλος (18′ λ.τρ. Τσώνης).