Α Τοπικό

ΑΣ ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑΣ 4-2. Τρίτη σερί νίκη…

Ανεβαίνει βαθμολογικά και ψυχολογικά ο Πανθουριακός που νίκησε με 4-2 την Ομόνοια σήμερα στο γήπεδο του Μεσσηνιακού.

Οι γηπεδούχοι πήραν το τρίποντο με ανατροπή και έτσι παρέμειναν μέσα στην 5αδα κόντρα σε μία ομάδα που έκλεψε τις εντυπώσεις και προσπάθησε μέχρι το τέλος για το θετικό αποτέλεσμα.

Μόλις στο 1′ φάουλ του Μπαρσελό η μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Στο 5′ φάουλ του Μάραντου η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 26′ σουτ του Κουρούπη η μπάλα στο δοκάρι του Τσούλου.

Στο 46′ διαγώνιο σουτ του Πουλάκου, για το 1-1, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 51′ σέντρα του Χαρμπίλα, κεφαλιά του Κακαλή και ανατροπή για το 2-1.

Στο 60′ κεφαλιά του Σταυρόπυλου μετά από κόρνερ του Κωστόπουλου, η μπάλα θα βρει στο δεξί δοκάρι του Λίβα.

Στο 62′ κόρνερ του Κωστόπουλου, κεφαλιά του Τάφα για το 2-2.

Στο 75′ κόρνερ του Κουντάνη, πλάσε του Κουρούπη για το 3-2.

Στο 76′ οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι για χέρι αμυντικού ύστερα από φάουλ του Τζανετάκου.

Στο 77′ ο Οδεμισιώτης με καταπληκτικό γκολ από το κέντρο και ενώ ήταν και εκτός εστίας ο Τσούλος διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Στο 83′ σουτ του Οδεμισιώτη έδιωξε σε κόρνερ ο Τσούλος.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σκόρδος, με βοηθούς τους Γεωργαντά και Νικολόπουλο.

Πανθουριακός: Λίβας, Κακαλής, Καλύβας (46′ Παντσιώτης), Γιαννακόπουλος, Λιόλιος, Κουντάνης (85′ Διαμαντής), Χαρλέπας Αχ. (85′ Φαββατας .), Βασιλόπουλος (57′ Μπαλαούρας), Πουλάκος, Κουρούπης, Οδεμισιώτης

Ομόνοια: Τσούλος, Δημητρίου, Σταυρόπουλος, Στραβάκος, Διονυσόπουλος (54′ Κωστόπουλος), Καράμπελας, Μάραντος, Μπαρσελό (79′ Αβράμης), Ζακόλι, Δρογγίτης (72′ Τζανετάκος).