Football league

ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ. LIVE ΑΠΟ ΤΟ TAKLIN.GR

Το taklin.gr θα σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα Σαντορίνη – Καλαμάτα για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Football League.

LIVE Η ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ

Σαντορίνη 2020 (Παντέλης): Δερμιτζάκης, Ερρίκος, Κουρέλας, Παπαζαχαρίας, Παντίδος, Πολύζος, Ιβανίδης, Ντινιωτάκης, Σιμιτσής, Μηνάς, Κανούλας.

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Ταΐρης, Ράντι, Κωνσταντινόπουλος, Μπακαγιόκο, Τσελεπίδης, Ζαχαρόπουλος, Παπατόλιος, Παυλίδης, Κέρι, Μαρκόφσκι, Ηλιόπουλος.

Αναπληρωματικοί: Αραμπατζής, Γκαλίτσιος ,Σαλίνες, Καρούτης, Νατσιόπουλος, Σουμπίνιο, Αλεξόπουλος, Μπουσμπίμπα, Φελιπε.

Εκτος 20αδας: Τριανταφυλλάκης, Καπουταγλης

Διαιτητής: Δραγάτης (Ανατ. Αττικής)
Βοηθοί: Καραθανάσης, Γουρνιάς (Ανατ. Αττικής)

Στα άλλα παιχνίδια της Σούπερ Λίγκ 2 και της Football League.

Οι αγώνες της Κυριακής (28/3) σε Super League 2 και Football League.

ΞΕΚΙΝΗΣΕ Ο ΑΓΩΝΑΣ

Τίποτα το αξιόλογο στα πρώτα της αναμέτρησης. Πολύ αμυντικά στημένη η Σαντορίνη.

Στο 3ο λεπτό καλό σουτ από τον Παυλίδη, η μπάλα λίγο έξω από την εστία του Δερμιτζάκη.

Σέντρα του Ηλιόπουλου, κεφαλιά του Κέρι, έδιωξε ο αμυντικός Κουρέλλας, στο 14′ λεπτό της αναμέτρησης.

Σε παιχνίδι της Σούπερ Λίγκ 2. ΗΜΙΧΡΟΝΟ (14.00) Τρίκαλα – Χανιά 0-2 (11’ Καρλίτος, 24’ Βασιλόγιαννης).

Στο παιχνίδι Σαντορίνη – Καλαμάτα, βρισκόμαστε ήδη στο 20′. Παραμένει το 0-0. Η Καλαμάτα έχει την κατοχή, με δυσκολία όμως προσπαθεί να εισέλθει στην αντίπαλη εστία.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ  (14.00) Ιάλυσος – Καλλιθέα 0-0.

27′ Δειλά, δειλά οι γηπεδούχοι εισέρχονται στην άμυνα της Καλαμάτας. ο Σιμιτζής από το κέντρο έκανε την σέντρα, ο Ερρίκος κατέβασε την μπάλα με το χέρι.
30′ Απείλησε με παράλληλη σέντρα του Κουρέλλα που έδιωξε ο Μπακαγιόκο, η Σαντορίνη.
Στο 33′ σέντρα του Μαρκόφσκι, κεφαλιά του Παυλίδη, η μπάλα λίγο άουτ.
Στο 37′ πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι για τον Τσελεπίδη μετά από φάουλ στον Κανούλα.
Στο 43′ ωραία μπαλιά του Ζαχαρόπουλου, για τον Κωνσταντινόπουλο, που πήγε να κάνει την σέντρα στον Μαρκόφσκι αλλά είχε προηγηθεί φάουλ πάνω στον Παντίδο.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Νάξο. Σαντορίνη – Καλαμάτα 0-0. Ήδη ζεσταίνονται για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι Σουμπίνιο, Νατσιόπουλος και Μπουσμπίμπα.
45′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου στη Νάξο. Σαντορίνη – Καλαμάτα 0-0.
52′ Ο Σημιτζής πήγε να κάνει την σέντρα, σε οργανωμένη αντεπίθεση της Σαντορίνης για τον Πολύζο, παρενέβη και έδιωξε ο Μπακαγιόκο.
57′ Ερρίκος εκτός, Έρβιν Μπιρμπίλη εντός για την Σαντορίνη.
Στο 62′ διπλή αλλαγή για την Καλαμάτα. Ζαχαρόπουλος εκτός, Σουμπίνιο εντός. Ηλιόπουλος εκτός, εντός Μπουσμπίμπα.
Στο 63′ πρώτη επαφή της μπάλας ο Σουμπίνιο έκανε το σουτ, απέκρουσε ο Δερμιτζάκης, κλασσική ευκαιρία για την τοπική μας ομάδα.
Στο 66′ πάσα του Παυλίδη σε Μαρκόφσκι που έκανε το σουτ, η μπάλα άουτ.
Στο 70′ διπλή αλλαγή για την Σαντορίνη.
Στο 76′ Μεγάλη ευκαιρία για την Σαντορίνη όταν ο Σκαθαρούδης βρέθηκε απέναντι στον Ταϊρη απο κεφαλιά πάσα του Κανούλα, αλλά ο τερμτοφάυλακας της Καλαμάτας αντέδρασε σωστά.
Στο 78′ τρίτη αλλαγή για την Καλαμάτα. Παυλίδης εκτός, Νατσιόπουλος εντός.
Στο 80′ Κανούλας εκτός, Λιουκούδης εντός. Σιμιτζής εκτός, Μαλάι εντός, για την Σαντορίνη.
Στο 83′ μπαλιά του Νατσιόπουλου για τον ανενόχλητο Μπουσμπίμπα, βγήκε και έδιωξε έγκαιρα ο Δερμιτζάκης.
Στο 84′ ο Σκαθαρούδης απέφυγε τον Κωνσταντινόπουλο, έβγαλε την μπάλα για τον Λιουκούδη, πάλι σωτήρια ο Ταϊρη.
Στο 85′ αλλαγή για την Καλαμάτα. Κέρι εκτός, Αλεξόπουλος εντός.
Καλό σουτ του Σουμπίνιο έξω από την περιοχή, στις καθυστερήσεις η μπάλα άουτ.
Σουτ του Μανάι, φοβερή απέκρουση από τον τερματοφύλακα της Καλαμάτας, που σίγουρα έχει σώσει την τοπική μας ομάδα στον σημερινό αγώνα…
Κόκκινη κάρτα για τον Τσελεπίδη, με δέκα παίκτες η Καλαμάτα.
ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ. ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0-0…