Μαύρη Θύελλα

«ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ»: Αλεξόπουλος στο taklin.gr. «Κάναμε το παιχνίδι μας και πήραμε την νίκη. Βήμα – βήμα σε κάθε ματς»

Την πρώτη νίκη στο Πρωτάθλημα της Football League επετεύχθη σήμερα για την Μαύρη Θύελλα που επικράτησε δίκαια με 2-0 εκτός έδρας του Ασπρόπυργου.

Η τοπική μας ομάδα ήταν ανώτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα και έδειξε ότι φέτος μπορεί και είναι έτοιμη να κάνει το μεγάλο βήμα και την κατάκτηση της ανόδου.

Φανέλα βασικού πήρε ο Βαγγέλης Αλεξόπουλος, όπως και το περιβράχιονιο του αρχηγού και δικαίωσε εκατό τις εκατό τον προπονητή του/

Ο νεαρός ταλαντούχος επιθετικός έδειξε γιατί βρίσκεται στο ρόστερ της Μαύρης Θύελλας, μας θύμισε πλήρως τον περσινό Βαγγέλη και με το 0-1 που πέτυχε άνοιξε το δρόμο για την νίκη και το πολύτιμο τρίποντο.

Ο ίδιος σίγουρα επιζητούσε την εμφάνιση αυτή, σίγουρα ικανοποιημένος για την προσπάθεια του και το τέρμα που πέτυχε, δείχνοντας ότι τα καλύτερα έρχονται, μίλησε στο taklin.gr, σημειώνοντας:

«Το παιχνίδι με τον Ασπρόπυργο ήταν ιδιαίτερο για εμάς, Ήταν το δεύτερο σερί εκτός έδρας παιχνίδι και θέλαμε οπωσδήποτε τους τρεις βαθμούς σε μια δύσκολη έδρα! Από την αρχή είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού και καταφέραμε να προηγηθούμε πριν το πρώτο ημίχρονο που ήταν πολύ σημαντικό για την συνέχεια του αγώνα!

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε με την ίδια φιλοσοφία να κάνουμε το παιχνίδι μας και να σκοράρουμε άλλο ένα γκολ για να κλειδώσουμε την νίκη αλλά μετά το πρώτο δεκάλεπτο του 2ου ημιχρόνου μας πίεσε ο Ασπρόπυργος, καταφέραμε όμως να το διαχειριστούμε και στο τέλος πετύχαμε και το 2ο γκολ και πήραμε μια σημαντική νίκη!

Όσον αφορά την συνέχεια είναι δύσκολα όλα τα παιχνίδια και αρχής γενομένης από την Κυριακή με μια καλή ομάδα θα πρέπει να είμαστε έτοιμοι να τα δώσουμε όλα για να πάρουμε τους 3 βαθμούς!