ΚΑΛΑΜΑΤΑ -ΕΠΙΣΚΟΠΗ. ΖΩΝΤΑΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ (1-0 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ)

Καλησπέρα σας από το Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας, όπου σε μισή ώρα θα ξεκινήσει η αναμέτρηση Καλαμάτα – Επισκοπή για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Football League.

Ήδη οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο για προθέρμανση και παρακάτω σας παρουσιάζουμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.

Η σημερινή 11αδα της Καλαμάτας:

Ταΐρης,Τσελεπίδης, Κωνσταντινόπουλος, Μπακαγιόκο, Παναγιώτου, Παυλιδης, Αναστασόπουλος, Σουμπίνιο, Μπουσμπίμπα, Μαρκοφσκι, Αλεξόπουλος.

Εκτός έμειναν: Μαβίνγκα, Καρούτης, Καπούταγλης.

Επισκοπή (Γιάσμικο Βέλιτς): Βουτσελάς, Ανδρικόπουλος, Χρουσιέλ, Ανδρέου, Γιαννούτσος, Πολυχρόνος, Τιάγκο, Παναγιωτίδης, Τσιριγώτης, Σουμπασάκης, Λίμα.

Περίπου πέντε λεπτά πριν ξεκινήσει ο αγώνας στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας ανάμεσα στην Καλαμάτα και την Επισκοπή…

1′ Ξεκίνησε ο αγώνας στο Στάδιο Καλαμάτας. Μαύρη Θύελλα – Επισκοπή 0-0. Ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Σωτήρη Καμπουγέρη.

Γκολλλ για την Μαύρη Θύελλα. Καλαμάτα – Επισκοπή 1-0, με σκόρερ τον Μπουσμπίμπα…  8′ Ατομική ενέργεια από αριστερά του Μπουσμπίμπα, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και με σουτ στην κλειστή γωνία έγραψε το 1-0 για την Καλαμάτα!

13′ Κίτρινη κάρτα στον Αναστασόπουλο.

Στο 18′ ο Ταϊρης κρατά το μηδέν στην άμυνα, δείχνοντας την κλάση του για μία ακόμη φορά, σε κεφαλιά του Λίμα, μετά από σέντρα του Σουμπασάκη εξ’ επαφής.

Στο 26′ έχει ανεβάσει ρυθμό η Επισκοπή. Σέντρα του Ανδρικόπουλου, δεν μπόρεσε να πάρει την κεφαλιά ο Λίμα.

Λιγότερο από δέκα λεπτά για την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Καλαμάτα – Επισκοπή 1-0.

Στο 45′ πρώτη αλλαγή για την Επισκοπή. Εντός ο Γεωργούσης, εκτός ο Σεμπάστιαν.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας. ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΕΠΙΣΚΟΠΗ 1-0, ΑΠΟ ΤΟ 8′ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΜΠΟΥΣΜΠΙΜΠΑ.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Παραλία. Καλαμάτα – Επισκοπή 1-0. Πρώτη αλλαγή για την τοπική μας ομάδα. Βγήκε ο Αναστασόπουλος, στην θέση του ο Παπατόλιος.

Στο 46′ σέντρα του Μπουσμπίμπα, ο Αλεξόπουλος έκανε το γυριστό σουτ αλλά η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ.

Στο 56′ λάθος συνεννόηση Ταϊρη – Μπακαγιόκο, εκμεταλλεύτηκε την μπάλα ο Τσιριγώτης, αλλά ευτυχώς δεν βρήκε στόχο, με τον Τσελεπίδη να διώχνει πάνω στην γραμμή.

Στο 60′ δεύτερη αλλαγή για την Καλαμάτα. Εκτός ο Σουμπίνιο, μέσα ο Κέρι.

Στο 65′ Διπλή αλλαγή ετοιμάζει ο Βέλιτς για την Επισκοπή. Εντός Τσιόφλος και Γιαννιώτης. Εκτός οι Ανδρέου και Τσιριγώτης.

Στο 68′ φοβερό σουτ του Παναγιωτίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα ελάχιστα άουτ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ταϊρη.

Στο 70′ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Επισκοπή. Τρίτη αλλαγή για την Καλαμάτα. Μέσα ο Ηλιόπουλος, εκτός ο Αλεξόπουλος. Και νέα αλλαγή για την Μαύρη Θύελλα. Μέσα ο Τριανταφυλλάκης, έξω ο Μπουμπίσμπα.

Στο 78′ νέα αλλαγή για την τοπική μας ομάδα. Μέσα ο Ζαχαρόπουλος, έξω ο Παυλίδης.

Στο 80′ αλλαγή αναγκαστική για την Επισκοπή. Εκτός ο Σουμπασάκης, εντός ο Κουτάντος.

Στο 84′ σέντρα του Τριανταφυλλάκη, κεφαλιά του Τσελεπίδη, η μπάλα άουτ.

Στο 88′ εξ’ επαφής ο Γεωργούσης έχασε τεράστια ευκαιρία για την Επισκοπή να ισοφαρίσει σε 1-1, δεν έκανε καλό σουτ, μετά από σέντρα του Τιάγκο και έδιωξαν οι αμυντικοί της Καλαμάτας.

Στο 89′ ο Μαρκόφσι έκοψε την μπάλα για τον Ηλιόπουλο αλλά δεν μπόρεσε να την στείλει στα δίχτυα και προλαβαίνουν και διώχνουν οι αμυντικοί σε κόρνερ.

90′ Τέλος αγώνα στο γήπεδο της Παραλίας. Καλαμάτα – Επισκοπή 1-0.