Football league

ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 2-0. Δεν την σταματά κανένας. Μόνη πρώτη στην κορυφή (ΒΙΝΤΕΟ)

Μία μεγάλη Μαύρη Θύελλα σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο Παραλίας νίκησε δίκαια και εύκολα 2-0 τον Αστέρα Βλαχιώτη και βρίσκεται πλέον μόνη πρώτη στη βαθμολογία.

Η Καλαμάτα επικράτησε με 2-0 του Αστέρα Βλαχιώτη για την 5η αγωνιστική της Football League και μετά τις γκέλες των υπολοίπων, ανέβηκε μόνη πρώτη στον Νότιο Όμιλο.

Η ομάδα του Νίκου Αναστόπολου είχε σε τρομερή μέρα τον Αναστασόπουλο ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 36′. Στη συνέχεια διαχειρίστηκε καλά το ματς. Διατηρούσε εύκολα το προβάδισμά της. Δεν απειλήθηκε από τους Λάκωνες και πριν τελείωσει το ματς, με τον Κέρι στο 86ο λεπτό πέτυχε και δεύτερο τέρμα μετά από ωραία πάσα του Τριανταφυλλάκη.

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

Στο 5ο λεπτό ευκαιρία για τον Βλαχιωτη με το Καλλέργη από πλάγια θέση άουτ

Στο Δημοτικό στάδιο της παραλίας και ο Δήμαρχος Καλαμάτας Θανάσης Βασιλόπουλος.

Ένταση μικρής διάρκειας μεταξύ των παικτών. Φάουλ πάνω στον Μπουσμπιμπα. Δεν είχε συνέχεια …

Δυο κίτρινες κάρτες μεχρι στιγμής σε Καλλέργη (16′) και Τσελεπιδη (18′)

Το σκορ παραμένει στο μηδέν

Χαμένη  ευκαιρία για την Καλαμάτα με Μπουσμπιμπα, βγήκε στην επίθεση ο παίκτης της Καλαμάτας αλλά δεν μπόρεσε να κρατήσει.

Επέλαση Φελίπε στο 31′ αλλά τον προλαβε ο Φαρμάκης.παραμενει το 0-0

Με φοβερό βολε στο 34 ο Αναστασόπουλος έκανε το 0-1 για την Καλαμάτα

37′ σκληρό φάουλ του Πρικα στον Κερη κίτρινη κάρτα έδειξε ο ρέφερι

Στο 41′ ο ρέφερι δείχνει εύκολα την κίτρινη κάρτα στον Σουμπινιο σε μαρκαρισμα πάνω στον Μαρτσεφ

Συνεχίζει την πίεση η Καλαμάτα που κυνηγά το δεύτερο γκολ

Νεα εξόρμηση  του Σουμπινιο που έκανε το πλάσε λίγο άουτ στο 80′

Τριπλή αλλαγη στο 82’για τον Αστέρα

Βγήκαν Βερνάρδου,  Μπρακαμοντε και Μαρτσεφ και μπήκαν Τουλουβασιλης, Παπατσαρουχας και Παπουτζιδης

Εναρξη Β ημιχρόνου

Με το καλημέρα ο ρέφερι κ.  Μπακογιαννης έδειξε κίτρινη κάρτα στο Κερη

48′ φάουλ εκτέλεσε ο Παυλίδης βρήκε τον Σουμπινιο στην περιοχή ο τελευταίος σουταρε λίγα μέτρα άουτ

Καλή ευκαιρία για την Καλαμάτα. Στο 56′

κούρσα Μπουσμπιμπα,  που βρέθηκε σε καλή θέση για γκολ αλλά η μπάλα κοντραρε σε σώμα αμυντικού

57′ αλλαγή στη θέση του Μπουσμπιμπα ο Ηλιόπουλος

Αλλαγή στο 60′ στη θέση του Καλλέργη πέρασε ο Παπούλης

Η Καλαμάτα η οποία ελέγχει το ματς βρέθηκε ξανά κοντά σε γκολ με τον εξαιρετικό Λορι Ξερή να σουτάρει δυνατά λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Φαρμάκη

Δυο αλλαγές για την Καλαμάτα

Στη θέση του Φελίπε πέρασε ο Μαρκοφσκι στο 67′ και ένα λεπτό αργότερα στη θέση του Αναστασόπουλου πέρασε ο Παπατολιος

Στο 72′ ο Ευαγγελλιδακης πέρασε στη θέση του Κορτεση

Κρατά τον έλεγχο η Καλαμάτα, καμία ουσιαστική  πίεση από τον Αστέρα

Σουτ του Σουμπινιο κοντραρε στα σώματα

Γκολ για την Καλαμάτα. Το 2-0 για την Μαύρη Θύελλα έκανε ο Κερη από το ύψος του πέναλτι 86ο λεπτό

Στις καθυστερήσεις σουτ του Πρικα ψηλά άουτ

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Tαΐρης, Κέρη, Μπακαγιόκο, Τσελεπίδης, Κωνσταντινόπουλος, Αναστασόπουλος (68′ Παπατόλιος), Παυλίδης (81′ Τριανταφυλλάκης), Σουμπίνιο (81′ Αλεξόπουλος), Φελίπε (68′ Μαρκόφσκι), Μαβινγκά, Μπουσμπίμπα (58′ Ηλιόπουλος).

Αστέρας Βλαχιώτη (Βαζάκας): Φαρμάκης, Κουρτέσης (72′ Ευαγγελιδάκης), Πρίκας, Κορνέζος, Μάγκας, Νικολάου, Καλλέργης (62′ Παπούλης), Μπρακαμόντε (81′ Παπουτζίδης), Σκεντεράι, Βερνάρδος (81′ Τουλουβασίλης), Μάρτσεφ (81′ Πατσαρούχας).