Γ Εθνική

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ 3-1. ΑΟΔΑΡΑ ξέρανε την Βάρδα με απίστευτη ανατροπή (ΦΩΤΟ)

Μία μεγάλη νίκη και σούπερ νίκη πέτυχε σήμερα ο ΑΟ Διαβολιτσίου που επικράτησε εντός έδρας με 3-1 του ΠΑΟ Βάρδας.

Η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα παρότι βρέθηκε να χάνει με 0-1, κατάφερε να γυρίσει τούμπα το ματς και να πάρει ένα σπουδαίο τρίποντο.

Έτσι πέτυχε την 2η συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα, έχοντας έξι βαθμούς και δύο παιχνίδια λιγότερα. Ο ΑΟΔ έδειξε ότι είναι εδώ και όσοι βιάστηκαν να τον ξεγράψουν έκαναν λάθος μιας και δείχνει την απαιτούμενη σοβαρότητα για να επιτευχθεί ο στόχος της παραμονής.

Μετά το 0-1 γκολ στο 56΄ του Φερεκίδη που έβαλε τη Βάρδα μπροστά στο σκορ το Διαβολίτσι …ανέκτησε τον έλεγχο και “απάντησε”  στο 60ο λεπτό με τον Μουλιάτο  ισοφαρίζοντας σε 1-1, στο 75′ με τον Αθανασόπουλο το 2-1 και το τελικό 3-1 στις καθυστερήσεις (90+1′) με “εκτελεστή” τον Τσουλάκο!

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο 13ο λεπτό όταν από κόρνερ του Τσάτσου από την αριστερή πλευρά, ο Πάγια σηκώθηκε ψηλότερα από όλους και έπιασε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τσεκούρα.

Στο 30′ ο Αντεμάι έκανε στην σέντρα απο δεξιά αλλά ο Μουλιάτος δεν πρόλαβε για λίγο να πλασάρει ενώ

Στο 41′ με σουτ του Νικολόπουλου λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 56ο λεπτό ο Φερεκίδης έγινε κάτοχος της μπάλας στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και με σουτ χαμηλά στη γωνία νίκησε τον Καπατσώρη σημειώνοντας το 0-1.

Στο 61′ Ο Μπαστακός έκανε την σέντρα και ο Μουλιάτος με κεφαλιά έγραψε το 1-1.

Το γκολ έδωσε άλλον αέρα στους γηπεδούχους οι οποίοι άρχισαν να πιέζουν και   Βασίλης Αθανασόπουλος εκμεταλλευόμενος λάθος της άμυνας έκανε την ανατροπή στο 75ο λεπτό (2-1)!

Το κερασάκι στην τούρτα γα τν ΑΟΔ ήρθε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Μουλιάτος σε ρόλο δημιουργού αυτή τη φορά έβγαλε τον Τσουλάκο σε θέση βολής και ο έμπειρος επιθετικός πλάσαρε εύστοχα για το 3-1.

ΑΟ Διαβολιτσίου (Κώστας Παλαμάρας): Καπατσώρης, Γκελγκέρια, Λιόλιος (60’ Σίνος), Μπαστακός, Μπαλόπουλος, Οδεμισιώτης (50’ λ. τρ. Κρεμύδας), Πάγια (60’ Αθανασόπουλος), Μουλιάτος, Τσάτσος, Τσουκαλάς (70’ Τσουλάκος), Αντεμάι (70’ Χαρλέπας).

ΠΑΟ Βάρδας (Μίκι Τσίρκοβιτς): Τσεκούρας, Λιόσης, Μωραΐτης, Νικολόπουλος, Καρμοκόλιας (80′ Θεοδωρόπουλος), Μάρκο (46′ Φερεκίδης), Γ. Πολίτης, Γκεβόρι (64′ Τσιρίκος), Πέκεζ, Μικελάτος (11′ λ. τρ. Μπακατσέλος, 46′ λ. τρ. Π. Πολίτης), Λαθύρης.