Ακολουθήστε μας

Football league

LIVE Ενημέρωση: SL2, FL & Γ’ Εθνική (18/4)

Αγωνιστική δράση σε Super League 2, Football League και Γ’ Εθνική

 

Κυριακή (18/4)

Super League 2 – 21η αγωνιστική

ΤΕΛΙΚΟ: Χανιά – Απόλλων Λάρισας 2-1 (8′ Μπραμπίγια, 16′ Τριανταφυλλάκος – 12′ Ομπράντοβιτς)

ΤΕΛΙΚΟ: Καραϊσκάκης – Δόξα Δράμας 1-1 (68′ Θεολόγου – 87′ Σαμπανίδης)

ΤΕΛΙΚΟ: Παναχαϊκή – Εργοτέλης 1-1 (13′ Αραβίδης – 31′ Κόνραντ)

 

Football League – 6η αγωνιστική

15:00

Νότιος Όμιλος

ΤΕΛΙΚΟ: Σαντορίνη – Ασπρόπυργος 0-0

ΤΕΛΙΚΟ: Ρόδος Α.Σ. – Αιγάλεω 1-0 (89′ Μπαξεβάνος)

ΤΕΛΙΚΟ: Ιάλυσος – Επισκοπή 1-0 (25′ Ρούσσος)

ΤΕΛΙΚΟ: Αστέρας Βλαχιώτη – Καλλιθέα 1-2  (53′ Κορνέζος – 10′, 85′ Μαρουκάκης)

Βόρειος Όμιλος

ΤΕΛΙΚΟ: Βέροια – Θεσπρωτός 3-1 (10′, 68′ Πόζογλου, 24′ Λουκίνας)

ΤΕΛΙΚΟ: Καβάλα – Α.Ε.Π Κοζάνης 5-1 (11′ Γαβριηλίδης, 15′ Ορφανίδης, 27′ Κολλάς, 40′ Κόκκορης – 57′ Βοριαζίδης)

ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός Βόλου– Πανσερραϊκός 0-1 (54′ Πράντο)

ΤΕΛΙΚΟ: Πιερικός – Τρίγλια 2-0 (47′ Κυβελίδης, 51′ Παπαδόπουλος)

ΤΕΛΙΚΟ: Αλμωπός Αριδαίας – Απόλλων Πόντου 4-1 (44′ Μάνιος, 56′, 66′ Λουσέρο, 90′ Γκέσιος – 41′ Καλογέρης πεν.)

 

Γ’ Εθνική – 6η αγωνιστική

16:30

1ος όμιλος

Αναγέννηση Θαλασσιάς-Απόλλων Παραλιμνίου 0-1

Νέστος Χρυσούπολης-Ηρακλής Αμπελοκήπων

Αλεξανδρούπολη FC-Εθνικός Σοχού 0-0

Πανδραμαϊκός-ΑΕ Εύοσμου

Αετός Οφρυνίου-ΑΕ Αμπελοκήπων

Άρης Αβάτου-Ελπίδα Σαπών

ΑΕ Διδυμότειχου-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 1-0

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Ορφέας Ξάνθης 0-3 α.α

 

2ος όμιλος

Αγροτικός Αστέρας-ΠΑΟ Κουφαλίων 1-0

Νίκη Αγκαθιάς-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 0-2

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας-Θύελλα Σαρακηνών 0-1 (2′ Γαρύφαλλος)

Θερμαϊκός-ΠΟ Νέας Καλλικράτειας 1-0

Αναγέννηση Πλαγιάς-Μακεδονικός

Εδεσσαϊκός-Εθνικός Γιαννιτσών 0-1

ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών-Αετός Βαρβάρας 1-0

Ρεπό: Ποσειδώνας Μηχανιώνας

 

3ος όμιλος

ΑΣ Μετέωρα-Ατρόμητος Παλαμά

Κοζάνη-Ερμής Αμυνταίου 0-1

Δίας Δίου-ΑΕ Καρίτσας

ΠΟ Φήκης-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου

Αετός Μακρυχωρίου-Μακεδονικός Φούφα

Αναγέννηση Καρδίτσας-Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-0

ΠΟ Ελασσόνας-ΑΟ Σελλάνων 0-0

Ρεπό: Ηρακλής Λάρισας

 

4ος όμιλος

ΓΣ Αλμυρού-Φωκικός 1-0

ΑΠΟ Αταλάντη-Νέα Αρτάκη

Θησές Αγριάς-Αμβρυσσέας Διστόμου

ΑΟ Υπάτου-Διαγόρας Στεφανοβικείου 0-0

Ηρακλής Ψαχνών-Οπούντιος Μαρτίνου 3-0 α.α

Ρεπό: Δήμητρα Ευξεινούπολης

 

5ος όμιλος – 5η αγωνιστική

ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕ Λευκίμμης-Αναγέννηση Άρτας 3-0 (14:30)

Θύελλα Κατσικάς-ΠΑΣ Πρέβεζα

ΑΕ Μεσολογγίου-ΟΦΑΜ

Τηλυκράτης Λευκάδας-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 0-0

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Αστέρας Καληράχης 0-0

Αμβραικός Λουτρού-Παναγρινιακός

ΠΑΣ Θύελλα-Κέρκυρα 1-2

 

6ος όμιλος – 5η αγωνιστική

ΤΕΛΙΚΟ: Φωστήρας-Πανναξιακός 1-0

Εθνικός-Αήττητος Σπάτων

ΑΕ Μοσχάτου-Προοδευτική

Πανιώνιος-Μαρκό 0-0

Ηλιούπολη-Χαραυγιακός 0-0

Ρεπό: ΑΕ Μυκόνου

 

7ος όμιλος

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου-Κορωνίδα Κοιλάδας

Ερμιονίδα-ΠΑΟ Ρουφ

Μολαϊκός-Ερμής Μελιγούς

Ατρόμητος Χιλιομοδίου-Πανναυπλιακός

Άγιος Ιερόθεος-Παναρκαδικός 0-1

Άρης Σκάλας-Πανγυθεατικός 1-1 (Σάββατο 17/4 – 16:30)

Ρεπό: Κηφισιά

 

8ος όμιλος

ΤΕΛΙΚΟ: ΑΟ Πυλίου Κω-Αιολικός 1-0

ΤΕΛΙΚΟ: Πυθαγόρας ΑΨΕΣ-Αίας Σαλαμίνας 0-6

Ακράτητος-Μικρασιατική Χίου 0-0 (15:30)

Αετός Λουτρών-ΑΟ Καραβάς (16:00)

Πανελευσινιακός-Κερατσίνι 1-0

Θύελλα Ραφήνας-Αστέρας Βάρης

 

9ος όμιλος

ΤΕΛΙΚΟ: Παλληξουριακός-Παναιγιάλειος 0-2

ΤΕΛΙΚΟ: Αίας Γαστούνης-Εθνικός Σκουλικάδου 2-3

ΤΕΛΙΚΟ: ΑΠΣ Ζάκυνθος-ΑΟ Τσιλιβή 1-0

ΑΟ Διαβολιτσίου-ΠΑΟ Βάρδας

Ναυπακτιακός Αστέρας-Αχαΐκη 0-0

Θύελλα Πατρών-Πάμισος Μεσσήνης 0-0

Ρεπό: Διαγόρας Βραχνεΐκων

 

10ος όμιλος

ΑΕ Νεάπολης-Γιούχτας 0-1

Αλμυρός Γαζίου-ΑΟ Δαμάστα 0-0

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Πόρος 4-0

Άγιος Νικόλαος-Ρεθυμνιακός 1-0

Άρης Σούδας-Αναγέννηση Ιεράπετρας 1-0

ΑΟ Παλαιόχωρας-Ηρόδοτος 0-3 α.α

Πλατανιάς-Άρης Ρεθύμνου 3-0 α.α

Αστέρας Ρεθύμνου-Ατσαλένιος 1-2 (Σάββατο 17/4 – 16:30)

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *


Lupus





Pelekaki
Ballers

Perfect Wash

More in Football league