Μαύρη Θύελλα

ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ 2-1 ΤΕΛΙΚΟ (LIVE ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ)

Το taklin.gr Θα σας ενημερώνει για την εξέλιξη του αγώνα Καλλιθέα – Καλαμάτα που αρχίζει σε λίγα λεπτά.

Η σημερινή ενδεκάδα της Καλαμάτας. Ταΐρης, Μαβίνγκα, Κωνσταντινόπουλος, Τσελεπίδης, Μπακαγιόκο, Αναστασόπουλος, Παπατόλιος, Παυλίδης, Αλεξοπουλος, Μαρκόφσκι, Κέρη.

Η σύνθεση της Καλλιθέας: Πάντος, Μουσταφίδης, Κρητικός, Καλύβας, Χοτζάλλι, Παπαγγέλης, Στούπης, Σταύρου, Μαρουκάκης, Cande, Jacques.

Στο 13′ ο Μαβινγκά έβγαλε την μπαλιά για τον Μαρκόφσκι αλλά την τελευταία βγήκε και μπλόκαρε ο Πάντος.

Στο 15′ ο Στούπης έκανε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Ταΐρης.

Στο 20′ τεράστια ευκαιρία για την Καλαμάτα. Ο Αλεξόπουλος μόνος του, σε τετ α τετ μετά από πάσα του Παυλίδη δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 27′ η Καλαμάτα κερδίζει πέναλτι. Ο Κωνσταντινόπουλος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται. Ο Μαρκόφσκι θα κάνει το 0-1 για την Μαύρη Θύελλα…

Στο 40′ η Καλλιθέα ισοφαρίζει σε 1-1 την Καλαμάτα, που δέχεται το πρώτο γκολ στο Πρωτάθλημα. Σκόρερ ο Στούπης, η μπάλα πρώτα στο κάθετο δοκάρι και στην συνέχεια στην πλάτη του τερματοφύλακα και στα δίχτυα.

Στο 43′ μεγάλη ευκαιρία για την Καλαμάτα από το μισό μέτρο ο Παυλίδης έχασε σίγουρο γκολ.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Καλλιθέα – Καλαμάτα 1-1.

47′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο γήπεδο Ελ Πάσο. Καλλιθέα – Καλαμάτα 1-1.

50′ Σουτ του Παπαγγέλη, η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ.

53′ Η Καλλιθέα θα κερδίσει πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Σταύρου.

55′ Ο Στούπης από τα 11 βήματα θα κάνει το 2-1 και την απόλυτη ανατροπή.

Διπλή αλλαγή για την Καλαμάτα. Μπουσμπίμπα και Σουμπίνιο εντός. Αλεξόπουλος και Αναστασόπουλος εκτός στο 60΄.

62′ Πρώτη αλλαγή για την Καλλιθέα. Μέσα ο Καββαδίας. εκτός ο Μαρουκάκης.

68′ Κεφαλιά του Μαρκόφσκι η μπάλα θα φύγει άουτ.

70′ Διπλή αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Τσιντώνης αντί του Σταύρου και ο Παντελίδη αντί του Χοτζάλι.

77′ Σουτ του Παντελίδη η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ.

79′ Τριπλή αλλαγή για την Καλαμάτα. Εντός αγωνιστικού χώρου οι Ηλιόπουλος, Φελίπε και Νατσιόπουλος. Εκτός ο Μαβινγκά, Παυλίδης, Κέρη.

85′ Δύο ακόμα αλλαγές για την Καλλιθέα. Θεοδωράκης αντί Κρητικού. Σάμιος αντί Στούπης.

Καθυστερήσεις στον αγώνα. 5 λεπτά ακόμα για την λήξη της αναμέτρησης. Πολύ κακό το δεύτερο ημίχρονο για την Καλαμάτα.

Τέλος του παιχνιδιού. Καλλιθέα – Καλαμάτα 2-1.

FOOTBALL LEAGUE – 7η αγωνιστική – 15:00