Football league

Λύτρωση με Μπαρμπαρούση για το Αιγάλεω

Επέστρεψε στις νίκες το Σίτι του Απόστολου Χαραλαμπίδη καθώς επικράτησε του Αστέρα Βλαχιώτη με 1-0 στο «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης», στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Football League.

Η πρώτη καλή στιγμή για το Σίτι ήρθε στο 8΄, μετά από κόρνερ του Τσιλιγκίρη ο Οικονομόπουλος έπιασε την κεφαλιά, με τη μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Παϊτέρη. Ο Σουλεϊμάν έκανε το σουτ στο 22’, η μπάλα κατέληξε άουτ. Έξι λεπτά μετά, ο Τσιλιγγίρης έδωσε στον Μπαρμπαρούση, ο οποίος έκανε το σουτ με τον Παϊτέρη να διώχνει δύσκολα. Στο 52’ ο Μαγκάκης με κάθετη πάσα βρήκε τον Χαντί, ο οποίος έκοψε στον Σταματάκη με τον τελευταίο να πιάσει το σουτ από πλεονεκτική θέση, στέλνοντας τη μπάλα ψηλά άουτ. Ο Ευαγγελιδάκης έκανε το σουτ στο 72’ η μπάλα στα χέρια του Σικαλιά. Στο 80’ ο Γουερέ αστόχησε σε τετ α τετ. Οκτώ λεπτά μετά, ο Μπαρμπαρούσης έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία για το Αιγάλεω. Στο 90’ ο κ. Ανδριανός καταλόγισε πέναλτι υπέρ του Αιγάλεω σε ανατροπή του Τσιλιγγίρη από τον Καρβούνη.

Η λύτρωση για το Αιγάλεω ήρθε στο 90+1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαρμπαρούση, ο οποίος έγραψε το τελικό 1-0.

Σκόρερ: Μπαρμπαρούσης (90+1’ πεν.)

Συνθέσεις:

ΑΙΓΑΛΕΩ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Μαγκάκης, Αναστασίου, Οικονομόπουλος, Βλάχος Σπ., Κασνέτση, Χαντί, Σταματάκης, Σουλεϊμάν, Τσιλιγκίρης, Μπαρμπαρούσης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ (Γιώργος Βαζάκας): Παϊτέρης, Κουρτέσης, Πρίκας, Κορνέζος (λ.τρ. Καρβούνης), Μάγκας, Νικολάου, Βερνάρδος, Σκεντεράι, Παλιάτσος, Καλλέργης, Μάρτσεφ.

Διαιτητής: Ανδριανός (Αχαΐας)

Βοηθοί: Κακαφώνης (Αχαΐας), Βιτσεντζάτος (Ανατ. Αττικής)

4ος: Πουλόπουλος (Πειραιά)

Πηγή: liganews.gr