Γ Εθνική

Ισόπαλο το ντέρμπι στην Βάρδα

Στο 1-1 έμειναν ΠΑΟ Βάρδας και Ζάκυνθος σε αγώνα για την 7η αγωνιστική του 9ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι «κυανοκίτρινοι» ήταν ανώτεροι, είχαν δοκάρι με τον Σπύρη στο 20′, άνοιξαν το σκορ με τον Κάμερον στο 24′, αλλά δεν κατάφεραν να κρατήσουν ως το τέλος τη νίκη.

Ο Λαθύρης ισοφάρισε επτά λεπτά μετά σε μία φάση όπου η άμυνα της Ζακύνθου αδράνισε. Παρά τις ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο της Ζακύνθου, το γκολ δεν ήρθε και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από έναν βαθμό.

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ (Τσίρκοβιτς Μ.): Σταθόπουλος, Λιόσης, Μωραΐτης (87′ Γκεβόρι), Νικολόπουλος, Καρμακόλιας (31′ Μπακατσέλος), Τσιρίκος (74′ Θεοδωρόπουλος), Π. Πολίτης, Γ. Πολίτης (86′ Σ. Μικελάτος), Δ. Μικελάτος, Λαθύρης, Παναγάκης (46′ Φερεκίδης).

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Μαρίνος Ν.): Φιλιάς, Κακολύρης (74′ Καψάσκης), Σπύρη, Κούνια, Καλλιβωκάς, Σούρμπης (84′ Ντάσης), Τραγούδας (74′ Τελέν), Κωστάκης (66′ Τζατζανάς), Κάμερον , 10. Κάρδαρης (84′ Κονδύλης), Κοναγκάγια.

Πηγή:  liganews.gr