Γ Εθνική

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΛΙΚΑΔΟΥ 1-1. Μπορούσε την νίκη. Παραμένει αήττητος για 4ο συνεχόμενο ματς (ΦΩΤΟ – ΒΙΝΤΕΟ)

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το σημερινό παιχνίδι στο γήπεδο Καπετάν Βασίλης Κωνσταντακόπουλος ανάμεσα στο Διαβολίτσι και τον Εθνικό Σκουλικάδου.

Οι «νερατζούρι» δεν κατάφεραν παρότι προηγήθηκαν στο σκορ να πάρουν ένα πολύτιμο τρίποντο αλλά από την άλλη το αποτέλεσμα κρίνεται θετικό αφού ως γνωστόν όταν δεν μπορείς να κερδίσεις ένα παιχνίδι, δεν το χάνεις.

Η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα έχει πλέον 10 βαθμούς, παραμένει πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού και συνεχίζει το αήττητο για 4ο συνεχόμενο ματς.

Από την άλλη, ο Εθνικός Σκουλικάδου έδειξε ότι είναι πολύ επικίνδυνος εκτός έδρας και πήρε έναν σημαντικό βαθμό για την συνέχεια.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι, είχαν τρεις τουλάχιστον καλές στιγμές που θα μπορούσαν να πετύχουν ένα τέρμα.

Ευκαιρίες λοιπόν χαμένες με Μουλιάτο, Τσάτσο και Τσουκαλά αλλά το 0-0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά για τον ΑΟΔ που κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 51′ με τον Πάγια με προβολή, ύστερα από σέντρα του Πιτσιλή.

Άμεση όμως η απάντηση από τους φιλοξενούμενους, δέκα λεπτά αργότερα, με κεφαλιά του Αντωνιάδη.

Από κει και πέρα, ο Εθνικός πήρε τα ηνία του αγώνα, είχε τις ευκαιρίες όμως ο Καπατσώρης έδειξε τα αντανακλαστικά του.

Τέλος, όσον αφορά τον διαιτητή του αγώνα ήταν μέτριος έως κακός με πολλά φάουλ να μην δίνονται στο Διαβολίτσι και σίγουρα υπάρχουν παράπονα.