Γ Εθνική

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ 2-0. Τα δύο γρήγορα γκολ έκριναν το ματς (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Δεν τα κατάφερε σήμερα ο ΑΟ Διαβολιτσίου που έχασε εκτός έδρας με 2-0 από τον Ναυπακτιακό Αστέρα.

Η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα δέχθηκε δύο γρήγορα γκολ στην αναμέτρηση στο 4′ και στο 6′ και παρά την προσπάθεια που έκανε στην συνέχεια δεν μπόρεσε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα.

Έτσι το αήττητο σερί σταμάτησε στη Ναύπακτο για τους «νερατζούρι» που όμως παραμένουν πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.

Μετά τα δύο γρήγορα γκολ του Νάκα για τους γηπεδούχους το Διαβολίτσι ανέβασε την απόδοση του, είχε κάποιες καλές στιγμές με τους Τσουλάκο και Μουλιάτο που πέρασαν όμως ανεκμετάλλευτες.

Στο δεύτερο μέρος ο Ναυπακτιακός Αστέρας είχε την υπεροχή και τις ευκαιρίες για τρίτο γκολ αλλά ο Καπατσώρης ήταν σωστός στις επεμβάσεις του.

Το φιλμ του αγώνα

3’ ΓΚΟΛ Ο Νάκα με ένα εντυπωσιακό σουτ θα κάνει το 1-0 για τον Ναυπακτιακό Αστέρα

6’ ΓΚΟΛ Ασίστ του Εσκουρέντο ο Νάκα θα στείλει για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίκτυα του Διαβολιτσίου.

7’Επικίνδυση πάσα του Τσουλάκου θα μαζέψει το Δρακόπουλος.

9’ Σουτ του Νάκα έξω από την περιοχή η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ.

21’ Σουτ του Αρώνη έξω από την περιοχή θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας

24’ Από πλεονεκτική θέση θα σουτάρει ο Αντεμάι οι φιλοξενούμενοι θα ζητήσουν πέναλτι.

30’Σουτ του Γκέτσι θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Α.Ο. Διαβολιτσίου Καπατσώρης

32’ Σουτ του Εσκουρέντο μέσα από την περιοχή η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

37’ Σουτ του Μουλιάτου από την μικρή περιοχή θα εξουδετερώσει εντυπωσιακά με τα πόδια ο Δρακόπουλος

38’ Από θέση τετ α τετ ο Αντεμάι δεν προλάβει να πλασάρει ο Θεοχάρης θα κάνει την προβολή και η μπάλα θα κατάλήξει κόρνερ καλή στιγμή για το Διαβολίτσι .

41’ Σουτ του Παπανδρέου η μπάλα θα περάσει άουτ.

43’ Ωραία προσπάθεια του Γκέτσι σουτ η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ.

51’Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουλιάτου μπλοκάρει σταθερά ο Δρακόπουλος

52’ Σουρ του Καζανά έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα θα περάσει άουτ.

57’Εξαιρετική σέντρα του Εσκουρέντο ο Γκάτσης θα χάσει μοναδική ευκαιρία για τον Ναυπακτιακό

58’Ατομική προσπάθεια του Γκέτσι θα προλάβει να κάνει την προβολή ο αμυντικός

59’Εκτέλεση κόρνερ του Εσκουρέντο ωραία κεφαλιά του Θεοχάρη η μπάλα άουτ.

70’Σουτ του Καλαμπόκα έξω από την περιοχή η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

72’ Από θέση τετ α τετ ο Παπανδρέου δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Καπατσώρη.

73’ Ο Παπανδρέου σε ακόμη ένα τετ α τετ δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Καπατσώρη.

76’Σέντρα του Μεζίνι θα διώξουν σε κόρνερ οι αμυντικοί

78’Εκτέλεση φάουλ του Μουλιάτου θα μπλοκάρει ο Δρακόπουλος.

80’ Ωραία ενέργεια του Εσκουρέντο σέντρα κεφαλιά του Παπανδρέου η μπάλα άουτ.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Αθανασίου κ. Μάνος με βοηθούς τον κ.΄Μάνο και κ. Βάτο

Ναυπακτιακός:(Κουρμπανάς): Δρακόπουλος, Καζανάς(82’Μπατσής(,Καλαμπόκας, Καππίας, Θεοχάρης, Σταυρόπουλος,Γκέτσι(80\Κράσι),Αρώνης ,Γκάτσης(64’Μεζίνι),Νάκα(25’Παπανδρέου), Εσκουρέντο.

Α.Ο. Διαβολιτσίου(Παλαμάρας): Καπατσώρης,Γκελγέρια(64’Χότζα),Λιόλιος, Πιτσιλής,Μπαστάκος,Μουλιάτος,Μπαλόπουλος,Τσάτσος(55’Στραβάκος),Γουέσλει,Τσουλάκος, Αντεμάι(55’Αθανασόπουλος).