Μαύρη Θύελλα

ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ. LIVE ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 2-0 ΤΕΛΙΚΟ

Το taklin.gr Θα σας ενημερώνει για την εξέλιξη του αγώνα Καλαμάτα – Ασπρόπυργος που αρχίζει σε λίγα λεπτά.

Καλησπέρα από το Δημοτικό Στάδιο Καλαματας όπου στις 5 μμ θα ξεκινήσει ο αγώνας της Καλαμάτας με τον Ασπροπυργο.

Οι συνθέσεις:

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Ταϊρης, Μαβινγκά, Κωνσταντινόπουλος (83′ Σαλίνες), Μπακαγιόκο, Τσελεπίδης, Νατσιόπουλος (83′ Αλεξόπουλος), Ηλιόπουλος (83′ Τριανταφυλλάλης), Φελίπε (66′ Μπουσμπίμπα), Σουμπίνιο (66′ Παυλίδης), Παπατόλιος, Μαρκόφσκι.

Στον πάγκο είναι οι: Αραμπατζής, Αλεξόπουλος, Γκαλίτσιος, Αναστασόπουλος, Παυλίδης, Μπουσμπίμπα, Παναγιώτου, Σαλίνες, Τριανταφυλλάκης.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Ντιμίτροβιτς, Αργυρόπουλος, Τριποτσέρης, Θεοδώρου (69′ Κατίδης), Ζαχαράκης, Αντουάν, Ζάχαρος, Κυριαζής (84′ Κυριαζόπουλος), Τζανουλίνος (69′ Πατσατζόγλου), Λάντρι, Μαρούδας (56′ Βασιλείου).

Στον πάγκο κάθονται οι: Γκέκας, Ντούμπερετ, Κατίδης, Τσεβάς, Παπαθανασίου, Πατσατζόγλου, Γεωργακόπουλος, Βασιλείου, Μουκίδης.

Ξεκίνησε ο αγώνας. Στο 1ο λεπτό ο Ηλιοπουλος καλη κεφαλιά λίγο αουτ από την εστία!

18′ Σέντρα του Ηλιόπουλου, ο Τσελεπίδης έκανε το γέμισμα και ο Παπατόλιος πήρε την κεφαλιά που έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

26′ Σέντρα του Κωνσταντινόπουλου, δεν μπόρεσαν από κοντά να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα οι Φελίπε, Σουμπίνιο και Μαρκόφσκι.

35′ Ο Μαρκόφσκι με σουτ από το ύψος του πέναλτι θα κάνει το 1-0 για την τοπική μας ομάδα.

Ημίχρονο στο Δημοτικό Στάδιο Παραλίας. Καλαμάτα – Ασπρόπυργος 1-0 με σκόρερ τον Μαρκόφσκι από το 35′.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Δημοτικό Στάδιο Παραλίας.

65′ Σέντρα του Παπατόλιου, ο Μαρκόφσκι με πλασέ στη κίνηση σημείωσε το 2-0.

76′ Σουτ του Μπουσμπίμπα η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

80′ Σουτ του Παυλίδη η μπάλα λίγο άουτ.

91′ Ο Ζάχαρος εκτέλεσε το φάουλ και ο Πατσατζόγλου έκανε την κοντινή προβολή, όμως ο Ταϊρης με φοβερή απόκρουση με το πόδι κράτησε το μηδέν.