Football league

LIVE. ΕΠΙΣΚΟΠΗ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ, FOOTBALL LEAGUE, Γ’ ΕΘΝΙΚΗ, ΑΧΑΪΚΗ – ΠΑΜΙΣΟΣ, ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ – ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ

Παρακολουθήστε μέσα από το live του taklin.gr την αναμέτρηση που ξεκινά σε λίγα λεπτά στο Ρέθυμνο ανάμεσα την Επισκοπή και την Καλαμάτα.

Τις αναμετρήσεις της Football League σε Βόρειο και Νότιο όμιλο. Τα παιχνίδια της Γ’ Εθνικής καθώς και τους αγώνες της Αχαϊκής με τον Πάμισο και του ΑΟ Διαβολιτσίου με τη Θύελλα Πατρών. Λεπτό προς λεπτό όλα.

Καλησπέρα από το Δημοτικό γηπεδο Επισκοπης όπου στις 4 μμ θα ξεκινήσει ο αγώνας της Καλαμάτας με την Επισκοπή.

Επισκοπή (Γιάσμικο Βέλιτς): Δήμιζας, Ανδρικόπουλος, Λάμτσε, Ανδρέου, Παναγιωτίδης, Γιαννούτσος, Πολυχρόνης, Σουμπασάκης (89′ Κουτάντος), Λίμα, Τσιριγώτης (75′ Βαρουξάκης), Νάνι (92′ Γιαννιώτης).

Καλαμάτα (Νίκος Αναστόπουλος): Ταΐρης, Κωνσταντινόπουλος, Μπακαγιόκο, Μαβινγκά, Τσελεπίδης, Μαρκόφκι, Αναστασόπουλος (76′ Τριανταφυλλάκης), Παπατόλιος, Φελίπε (46′ Μπουσμίμπα), Παυλίδης (67′ Νατσιόπουλος), Ηλιόπουλος (68′ Αλεξόπουλος).

Στον πάγκο:

Για την Επισκοπή: Βουτσελάς, Γιαννιώτης, Χρουσιέλ, Κουτάντος, Τσάφλιος, Βαρουξάκης, Τζωρτζινάκης, Ανυφαντάκης.

Για την Καλαμάτα: Καπούταγλης, Αλεξόπουλος, Γκαλίτσιος, Νατσιόπουλος, Τριανταφυλλάκης, Μπουσμπίμπα, Παναγιώτου, Σαλίνες, Ευαγγέλου.

7′ Φάουλ του Παυλίδη, πρώτη κεφαλιά του Μαρκόφσκι, στο δεύτερο δοκάρι ο Φελίπε δεν μπόρεσε να πάρει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

30′ Zητάει πέναλτι η Επισκοπή αλλά συνεχίζει το ματς ο διαιτητής.

39′ Πολύ μέτριο παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες.

45′ Φάουλ του Παυλίδη η μπάλα πέρασε πολλά μέτρα άουτ.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ. Επισκοπή – Καλαμάτα 0-0.

47′ Πρώτο σουτ στο δεύτερο ημίχρονο με τον Μπουσμπίμπα να περνά άουτ.

63′ Η Επισκοπή θα κάνει το 1-0 με σκόρερ τον Νάνι. Ο Σουμπασάκης με σουτ, έδιωξε ο Παυλίδης στην γραμμή, ο Νάνι με σουτ έγραψε το 1-0.

68′ Φάουλ του Νατσιόπουλου, η μπάλα στο δοκάρι. Μεγάλη ευκαιρία για την Καλαμάτα.

86′ Φάουλ του Νατσιόπουλου, κεφαλιά του Μπακαγιόκο, η μπάλα άουτ.

94′ Τελικό αποτέλεσμα. Επισκοπή – Καλαμάτα 1-0.

Ρεπό: Αίας Γαστούνης

Play off Super League 2 (4η αγωνιστική 14:45)

ΤΕΛΙΚΟ Διαγόρας Ρόδου – Ιωνικός 3-5 (10′ Σμυρλης, 13′ Αθανασίου, 59′ – 16′ Κυργιας, 45+2′ Ρολε, 52′ Κάστρο, 69′ Κουϊρουκίδης  ) ERTsports 2

ΤΕΛΙΚΟ Ξάνθη – Εργοτέλης 0-1 (46′ Tσέλιος) ΕΡΤ3

ΤΕΛΙΚΟ Λεβαδειακός – Χανιά 3-0 (26 Ενομό, 62′ Μεχία, 90+2′ Μυτίδης) ERTSports