Football league

Nέα εντός έδρας απώλεια βαθμών για τον Ιάλυσο

Η Νίκη Βόλου με γκολ-όνειρο του Γκαρσία στις καθυστερήσεις, απέσπασε τον βαθμό απέναντι στον Ιάλυσο (1-1) για την 12η αγωνιστική της Football League! Δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας γκέλα για την ομάδα της Ρόδου με το ίδιο μάλιστα σκορ (1-1 με το Αιγάλεω την προηγούμενη αγωνιστική).

Ο Ιάλυσος έκανε γκολ την πρώτη του τελική, με τον Μαστραντωνάκη στο 24′. Σέντρα του Παπαδόπουλου κεφαλιά του Μαστραντωνάκη και 1-0 οι Ροδίτες. Η Νίκη προσπάθησε να αντιδράσει. Ζήτησε πέναλτι στο 36′ σε μαρκάρισμα του Ανδρούτσου πάνω στον Κρουθ. Στο δεύτερο ημίχρονο αύξησε την πίεσή της η ομάδα του Βόλου. Απείλησε με Ροχάνο στο 46′ και στο 59′ και την απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Γκαρσία στο 76′. Ο Ιάλυσος κλείστηκε και το πλήρωσε στις καθυστερήσεις αφού ο Γκαρσία με τρομερό ψαλίδι έκανε το 1-1 και χάρισε στη Νίκη τον βαθμό! Αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις ο Ρούσσος με δεύτερη κίτρινη κάρτα για την γηπεδούχο ομάδα!

ΙΑΛΥΣΟΣ: Ανδρούτσος, Μπουσάι, Σκεντεράι, Τερζίου, Καρπαθάκης, Μανιώτης, Παπουτσογιαννόπουλος, Ρούσσος, Παπαδόπουλος(81′ Χριστόπουλος), Μαστραντωνάκης(86′ Πατσίλης), Σταθόπουλος(71′ Γιώργου)

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Περιστερίδης, Καλουτσικίδης, Τσιμπούκας(88′ Σαλαμούρας), Αλιατίδης(88′ Aργύρης), Πολίμος, Μέτσε, Μπαλάφας(65′ Ντομίνγκεθ), Γκαρσία, Τσιώλης(38′ Γκονζάλες), Κρουθ(65′ Τζοβάρας), Ροχάνο

Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας)

Βοηθοί: Τοροσιάδης (Μακεδονίας), Πλάκας (Δυτικής Αττικής)

4ος: Στάμος (Αθηνών)

Πηγή: liganews.gr