Καλησπέρα σας φίλοι και φίλες του taklin.gr. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Καλαμάτα – Ρόδος στο ντέρμπι της αγωνιστικής.

Η ενδεκάδα που επέλεξε ο Νίκος Αναστόπουλος

Ταΐρης, Μαβινγκά, Κωνσταντινόπουλος, Τσελεπίδης, Μπακαγιόκο, Παυλίδης, Παπατόλιος, Σουμπίνιο, Μαρκόφσκι, Μπουσμπίμπα, Ηλιόπουλος

Η ενδεκάδα της Ρόδου: Πίτκας Ρεβυθόπουλος, Πεχλιβανόπουλος, Καραγεώργης, Καψάλης, Μπαξεβάνος, Σουλάι, Τσίπρας, Βουργουντζής, Μαρτσάκης, Αρναρέλλης

1′ Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

2′ Κόρνερ για την Καλαμάτα. Ο Παυλίδης το εκτέλεσε ο Μπακαγιόκο σε πρώτο χρόνο δεν μπόρεσε να απειλήσει, η μπάλα στρώθηκε στον Σουμπίνιο που μέσα από την περιοχή σούταρε άτσαλα άουτ.

11′ Ο Μπουσμπίμπα πάτησε περιοχή από αριστερά, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ από το κάθετο δοκάρι.

24′ Γκοοοολ για την Καλαμάτα. Ο Παυλίδης με εξαιρετική μπαλιά στον κενό χώρο έβγαλε τετ α τετ τον Μπουσμπίμπα που έκανε κίνηση πίσω από τη μεσαία γραμμή,  προχώρησε και πλάσαρε ψύχραιμα τον Πίτκα. για το 1-0.

32′ Tεράστια ευκαιρία για τη Ρόδο. Ο Μαρτσάκης με κάθετη πάσα έβγαλε τον Αρναρέλλη τετ α τετ με τον Ταΐρη, που απέκρουσε με το δεξί πόδι και στη συνέχεια η μπάλα βρήκε στο κάθετο δοκάρι και πέρασε κόρνερ.

43′ Ο Βεργέτης θα δείξει κίτρινη κάρτα στον Νίκο Αναστόπουλο στον πάγκο. Ο τεχνικός της Καλαμάτας διαμαρτυρήθηκε για κίτρινη κάρτα σε φάουλ του Πεχλιβανόπουλου στον Μπακαγιόκο.

44′  Καλή στιγμή για την Καλαμάτα, με το δυνατό σουτ του Παπατόλιου έξω από την περιοχή, να περνά άουτ από το οριζόντιο δοκάρι.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Δημοτικό Στάδιο Παραλίας. Καλαμάτα Ρόδος 1-0 με το γκολ του Μπουσμπίμπα από το 24ο λεπτό. Πολύ ανώτερη η Μαύρη Θύελλα στο πρώτο ημίχρονο. Έχει έξι τελικές προσπάθειες κόντρα σε μία πολύ κακή Ρόδος που έχει μόνο μία φάση.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στη Παραλία.

65′ Ο Αναστασόπουλος μπήκε στην περιοχή, έκανε το γύρισμα, η άμυνα της Ρόδου, αδράνησε, αλλά δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα κάποιος παίκτης της Καλαμάτας.

78′ Ευκαιρία για την Καλαμάτα. Ο Μαρκόφσκι σούταρε μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ από το κάθετο δοκάρι.

79′ Νέα ευκαιρία για την Καλαμάτα, με τον Αλεξόπουλο να κάνει την κοντρόλ μέσα στην περιοχή αλλά να πηγαίνει πλάγια και να σουτάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

95′ Ευκαιρία για τη Ρόδο, σε σέντρα από αριστερά, ο γκολκίπερ έχασε την μπάλα αλλά ο Δελαπόρτας δεν μπόρεσε να σκοράρει με τον Τσελεπίδη να διώχνει στη γραμμή.

Τέλος παιχνιδιού. Καλαμάτα – Ρόδος 1-0.