Ακολουθήστε μας

Football league

LIVE: Παναιτωλικός-Ξάνθη – Τα αποτελέσματα της ημέρας σε FL και Γ’ Εθνική (30/5)

Αγωνιστική δράση σε Football League, Γ’ Εθνική ενώ διεξάγεται και ο δεύτερος αγώνας μπαράζ Παναιτωλικού-Ξάνθης.

Super League αγώνας μπαράζ (19:30)

Παναιτωλικός-Ξάνθη 0-0 (Novasports)

Football League (14η αγωνιστική, 17:00)

Βόρειος Όμιλος

ΤΕΛΙΚΟ: Πιερικός – Απόλλων Πόντου 3-0 (62′,90′ Μπουόλι, 75′ Γκατσολάρι)

ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός Βόλου – Αλμωπός Αριδαίας 2-0 (13′ Φιλίποβιτς, 53′ Νικλητσιώτης)

ΤΕΛΙΚΟ: Καβάλα – ΠΟ Τρίγλιας 3-1 (39′, 57′ Βαλαβανόπουλος, 50′ Παντεκίδης – 42′ Ποζατζίδης)

ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΠ Κοζάνης – Θεσπρωτός 1-1 (90′ Ντινόπουλος – 90+3′ Σαραντίδης)

 

Νότιος Όμιλος

ΤΕΛΙΚΟ: Επισκοπή – Αιγάλεω 0-0

ΤΕΛΙΚΟ: Αστέρας Βλαχιώτη – Καλαμάτα 0-1 (5′ Μαρκόφσκι)

ΤΕΛΙΚΟ: Ιάλυσος – Ασπρόπυργος 2-0 (62′ Παπαδόπουλος, 65′ Παπουτσογιαννόπουλος)

ΤΕΛΙΚΟ: Ρόδος – Καλλιθέα 3-2 (48′ Αρναρέλλης, 82′ Δελαπόρτας, 84′ Λίχτι – 76′ 80′ Τσιντώνης)

 

Γ Εθνική (17:00)

1ος όμιλος

ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕ Διδυμοτείχου – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0

ΤΕΛΙΚΟ: Μ.Αλεξ.Ορφανίου – Πανδραμαϊκός 1-0

TEΛΙΚΟ: ΑΕ Ευόσμου – Άρης Αβάτου 2-1

ΤΕΛΙΚΟ: Ελπίδα Σαπών – Αλεξανδρούπολη FC 2-2

ΤΕΛΙΚΟ: Ορφέας Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης 1-2

ΤΕΛΙΚΟ: Ηρακλής Αμπ. – Αετός Οφρυνίου 1-0

ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕ Αμπελοκήπων – Αναγέννηση Θαλασσιάς 5-0

Εθνικός Σοχού – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-0 α.α.

2ος όμιλος

ΤΕΛΙΚΟ: Θερμαϊκός Θέρμης – ΠΑΟ Κουφαλίων 4-0

ΤΕΛΙΚΟ: Ποσειδών Μηχανιώνας – Αναγ.Γιαννιτσών 2-1

ΤΕΛΙΚΟ: Αετός Βαρβάρας – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 6-3

ΤΕΛΙΚΟ: Θύελλα Σαρακηνών – Εδεσσαϊκός 0-1

ΤΕΛΙΚΟ: Εθνικός Γιαννιτσών – Νίκη Αγκαθιάς 1-1

ΤΕΛΙΚΟ: Μ.Αλεξ.Τρικάλων – Αναγέννηση Πλαγιάς 0-0

ΤΕΛΙΚΟ: Μακεδονικός – Αγροτικός Αστέρας 4-1

Ρεπό : ΠΟ Νέας Καλλικράτειας

3ος όμιλος

ΤΕΛΙΚΟ: ΠΟ Φήκης – Ατρόμητος Παλαμά 3-1

ΤΕΛΙΚΟ: Ηρακλής Λάρισας – ΠΟ Ελασσόνας 0-1

ΤΕΛΙΚΟ: ΑΟ Σελλάνων – Δίας Δίου 5-0

ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕ Καρίτσας – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-3

ΤΕΛΙΚΟ: Οικονόμος Τσαριτσάνης – Κοζάνη 2-2

ΤΕΛΙΚΟ: Ερμής Αμυνταίου – Αετός Μακρυχωρίου 1-4

ΤΕΛΙΚΟ: Μακεδονικός Φούφα – ΑΣ Μετέωρα 3-2

Ρεπό : Εθνικός Νέου Κεραμιδίου

5ος όμιλος (15:45)

ΤΕΛΙΚΟ: Θύελλα Κατσικάς – Τηλυκράτης 2-2

Μ.Αλεξ.Καλλιθέας – Θύελλα Μοναστηρακίου 3-0

ΤΕΛΙΚΟ: Αναγέννηση Άρτας – Αμβρακικός Λουτρού 2-0

ΤΕΛΙΚΟ: Παναγρινιακός – ΑΕ Μεσολογγίου 1-0

ΤΕΛΙΚΟ: ΟΦ Αγίου Ματθαίου – Αχέρων Καναλακίου 0-3

ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΣ Πρέβεζα – Κτην.Αστ.Καληράχης 2-2

Κασσιόπη Κέρκυρας – ΑΕ Λευκίμμης 1-2

6ος όμιλος (14:30)

ΤΕΛΙΚΟ: Πανιώνιος – Φωστήρας 2-0

ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕ Μυκόνου – ΑΕ Μοσχάτου 3-1

ΤΕΛΙΚΟ: Πανναξιακός – Εθνικός 1-2

ΤΕΛΙΚΟ: Προοδευτική – ΓΣ Μαρκό 2-0

ΤΕΛΙΚΟ: Χαραυγιακός – Αήττητος Σπάτων 1-1

Ρεπό: ΓΣ Ηλιούπολης

10ος όμιλος

ΤΕΛΙΚΟ: Άρης Σούδας – Γιούχτας 1-1

ΤΕΛΙΚΟ: Ηρόδοτος – ΑΟ Αγίου Νικολάου 1-0

ΤΕΛΙΚΟ: Ρεθυμνιακός – Αλμυρός Γαζίου 2-1

ΤΕΛΙΚΟ: ΑΟ Δαμάστας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 2-2

ΤΕΛΙΚΟ: ΑΟ Πόρου – ΑΕ Νεάπολης 3-1

ΤΕΛΙΚΟ: Αναγέννηση Ιεράπετρας – Πλατανιάς 3-0

Άρης Ρεθύμνου – Αστέρας Ρεθύμνου 0-3 α.α.

Ατσαλένιος – ΑΟ Παλαιόχωρας 3-0 α.α.

Πηγή: liganews.gr
Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *


Lupus





Pelekaki
Ballers

Perfect Wash

More in Football league