Μαύρη Θύελλα

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ. LIVE ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΕΙΚΟΝΑ

Καλησπέρα σας από το taklin.gr όπου θα έχετε την ευκαιρία να έχετε ζωντανή ενημέρωση και εικόνα από τον αγώνα Νίκη Βόλου – Καλαμάτα.

Διαιτητής έχει οριστεί ο Αλέξανδρος Κατσικογιάννης από τον σύνδεσμο Ηπείρου. Βοηθοί του θα είναι οι Αχιλλέας ΝίκζαςΒασίλειος Μάνος (Λάρισας) και 4ος ο Κωνσταντίνος Μπούμπας (Ηπείρου).

Νίκης Βόλου: Καραγκιόζης, Καλουτσικίδης, Τσιμπούκας, Αργύρης, Μέτσε, Μπόσιο, Τζοβάρας, Μπαλάφας, Γκαρσία, Γκονζάλες, Ροχάνο.

Καλαμάτα: Ταΐρης, Μαβινγκά, Ευαγγέλου, Κωνσταντινόπουλος, Μπακαγιόκο, Γκαλίτσιος, Παυλίδης, Παπατόλιος, Μαρκόφσκι, Μπουσμπίμπα, Φελίπε.

Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση (live streaming) το Σάββατο 5 Ιουνίου 2021 και ώρα 17:00 τον αγώνα της 15ης αγωνιστικής της Φούτμπολ Λιγκ μεταξύ των ομάδων Νίκη Βόλου-Καλαμάτα.

Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε τον αγώνα.

Στο 13′ ο Γκαρσία εκτέλεσε το φάουλ, ο Ροχάνο έπιασε την καρφωτή κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0.

Στο 20′ κερδίζει πέναλτι η Καλαμάτα σε χέρι του Ροχάνου. Διαμαρτυρίες και φωνές αλλά είναι καθαρή η παράβαση. Όμως υπάρχει πιθανότητα για οφσάιντ του Γκαλίτσιου.

23′ Από τα 11 βήματα ο Φελίπε ισοφαρίζει σε 1-1 για την Καλαμάτα.

27′ Σοβαρός τραυματισμός του ποδοσφαιριστή της Καλαμάτας Ηλίας Ευαγγέλου μετά από σύγκρουση με τον Γκαρσία.

42′ Ο Ροχάνο από την μικρή περιοχή, με σουτ έστειλε την μπάλα άουτ, ύστερα από σέντρα του Τζαβάρα.

44′ Κίτρινη κάρτα στον Μαρκόφσκι.

45′ Τέλος, πρώτου ημιχρόνου. Νίκη Βόλου – Καλαμάτα 1-1.

46′ Ξεκίνημα δευτέρου ημιχρόνου στο Βόλο.

48′ Κόρνερ του Γκαρσία, πλάσε του Γκονζάλες, μπλόκαρε ο Ταϊρης.

52′ Σουτ του Μαβινγκά η μπάλα λίγο άουτ.

53′ Διαγώνιο σουτ του Γκονζάλες, απέκρουσε εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας της Καλαμάτας.

57′ Χαμένο πέναλτι για την Νίκη Βόλου. Απέκρουσε ο Ταϊρης με τα πόδια που είναι μέχρι τώρα ο μεγάλος πρωταγωνιστής της Καλαμάτας, στο σουτ του Γκονζάλες. Μαρκάρισμα του Μαβινγκά στο Τζαβάρα.

63′ Τριπλή αλλαγή για την Καλαμάτα. Μέσα Ηλιόπουλος, Αλεξόπουλος, Αναστασόπουλος. Εκτός οι Μπουσμπίμπα, Φελίπε και Μπακαγιόκο.

65′ Ο Γκαρσία έκανε την σέντρα και ο Ροχάνο με το πόδι έγραψε το 2-1 για την Νίκη Βόλου.

67′ Και νέα αλλαγή για την Καλαμάτα. Μπήκε στο ματς ο Σουμπίνιο αντί του Παπατόλιου.

77′ Μετά από κάθετη μπαλιά του Σουμπίνιο, ο Ηλιόπουλος με σουτ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-2.

78′ Δύο αλλαγές για τη Νίκη Βόλου. Ο Ντομίνκες πήρε τη θέση του Γκαρσία και ο Κρουζ πέρασε στη θέση του Γκονζάλες.

84′ Πέμπτη και τελευταία αλλαγή για την Καλαμάτα. Μέσα ο Σαλίνες. Έξω ο Παυλίδης.

86′ Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Στη θέση του τραυματία Καλουτσικίδη πέρασε ο Μεσσήνιος Ηλίας Πολίμος.
89′ Σουτ του Ντομίνγκες η μπάλα θα βρει στον Ευαγγέλου και θα καταλήξει κόρνερ.
90′ Ο Κρουθ εκτέλεσε κόρνερ, ο Αργύρης από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ταΐρη, ο οποίος απέκρουσε σωτήρια και στη συνέχεια της φάσης ο Μπαλάφας από ένα μέτρο δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
Τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων.
94′ Ο Νατσιόπουλος στη θέση του Μέτσε.
Τέλος παιχνιδιού. Νίκη Βόλου – Καλαμάτα 2-2.