Γ Εθνική

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ. LIVE ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ. 0-2 ΤΕΛΙΚΟ

Το taklin.gr θα σας κρατά ενήμερους και θα έχετε την ευκαιρία να μάθετε την εξέλιξη του Μεσσηνιακού ντέρμπι ΑΟ Διαβολιτσίου – Πάμισος Μεσσήνης για την 11η αγωνιστική του 9ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Καπατσώρης, Γκελκέρια, Μπαστακός, Μουλιάτος (58′ Πάγια), Τσουλάκος (46′ Γουέσλει), Αθανασόπουλος, Τσάτσος, Μπαλόπουλος, Κρεμύδας (46′ Λιόλιος), Πιτσιλής, Στραβάκος (58′ Χαρλέπας).

ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Κόκκαλης, Βέλλης, Μπούνας, Ρουμελιώτης (83′ Αράπι), Ακριστινέι, Παπαδόπουλος (83′ Παπαγιαννόπουλος), Χαραλαμπόπουλος, Σαραντόπουλος (70′ Θώδης), Aριστομενόπουλος, Φιλόπουλος, Γεωργιόπουλος (44′ λ.τρ. Μπορχάν).

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι στο γήπεδο Διαβολιτσίου (Καπετάν Βασίλης Κωνσταντακόπουλος)

15′ Παραμένει το 0-0 στο Διαβολίτσι. Χωρίς κάποια αξιόλογη φάση. Σε παιχνίδι της Football League Καλλιθέα – Αστέρας Βλαχιώτη 1-0. Σε παιχνίδι της Γ’ Εθνικής Διαγόρας Βραχνέικων – Αχαϊκή 1-0.

17′ Πρώτη φάση στο Μεσσηνιακό ντέρμπι. Φάουλ του Τσουλάκου, κεφαλιά του Μουλιάτου στο δεύτερο δοκάρι η μπάλα άουτ.

25′ Διαβολίτσι – Πάμισος Μεσσήνης 0-0 στο γήπεδο Καπετάν Βασίλης Κωνσταντακόπουλος. Σε παιχνίδι της Football League και του Νοτίου Ομίλου Αιγάλεω – Ρόδος 0-1 με πέναλτι του Δελαπόρτα.

30′ Σουτ του Σαραντόπουλου, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του ΑΟΔ Βαγγέλης Καπατσώρης. Σε παιχνίδι της Γ’ Εθνικής και του 9ου ομίλου Παναγιάλειος – ΠΑΟ Βάρδας 1-0.

35′ Επισκοπή – Ιάλυσος 1-0 με σκόρερ τον Τσιριγώτη. Στο παιχνίδι ΑΟ Διαβολιτσίου – Πάμισος κίτρινη κάρτα στον Μπαστακό των γηπεδούχων.

39′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πάμισο Μεσσήνης. Πλασέ του Χαραλαμπόπουλου πριν περάσει η μπάλα την γραμμή θα διώξει σωτήρια ο Κρεμύδας.

43′ Αιγάλεω – Ρόδος 1-1. Ζάκυνθος – Παλληξουριακός 1-0. Ασπρόπυργος – Σαντορίνη 0-1.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο γήπεδο Καπετάν Βασίλης Κωνσταντακόπουλος. ΑΟ Διαβολιτσίου – Πάμισος 0-0, σε ένα μέτριο παιχνίδι και μία κλασσική ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Σε λίγο και πάλι μαζί σας για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Διαβολίτσι – Πάμισος 0-0. Δύο αλλαγές για τους γηπεδούχους. Μέσα Γουέσλει και Λιόλιος. Εκτός Τσουλάκος και Κρεμύδα.

53′ Γκολ ο Πάμισος Μεσσήνης. Ο Βέλλης με ατομική προσπάθεια, μπήκε μέσα στην περιοχή, έβγαλε την σέντρα και με κεφαλιά ο Ρουμελιώτης θα γράψει το 0-1.

58′ Διαγόρας Βραχνέικων – Αχαϊκή 2-0.

67′ Φάουλ του Τσάτσου, κεφαλιά που έγινε η μπάλα θα περάσει άουτ.

73′ Κίτρινη κάρτα σε Πάγια και Μπαλόπουλο. Ζητούν πέναλτι οι γηπεδούχοι σε χέρι αμυντικού του Παμίσου.

75′ Επισκοπή – Ιάλυσος 2-0, Καλλιθέα – Αστέρας Βλαχιώτη 1-0, Αιγάλεω – Ρόδος 1-1 και Ασπρόπυργος – Σαντορίνη 0-1.

80′ Διαγόρας Βραχνέικων – Αχαϊκή 2-0, Ζάκυνθος – Παλληξουριακός 1-0, Ναυπακτιακός Αστέρας – Εθνικός Σκουλικάδου 0-0, Παναιγιάλειος – ΠΑΟ Βάρδας 1-0, ΑΟ Διαβολιτσίου – Πάμισος Μεσσήνης 0-1.

85′ Επιστρέφει την φάση πίσω ο Ανδριανός. Κόκκινη κάρτα στον Μπαστακό ως τελευταίος παίκτης για παράβαση πάνω στον Θώδη, με 10 παίκτες ο ΑΟΔ. Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πάμισο. Φάουλ του Βέλλη αποκρούει ο Καπατσώρης, κεφαλιά εξ’ επαφής του Αράπι η μπάλα άουτ.

89′ Ασπρόπυργος – Σαντορίνη 1-2 και Επισκοπή – Ιάλυσος 3-0.

90′ Κόρνερ του Τσάτσου, κεφαλιά του Βλάχου, έδιωξαν οι αμυντικοί του Παμίσου Μεσσήνης.

92′ Ευκαιρία για τον Πάμισο. Σουτ του Ακριστινέι, η μπάλα έφθασε στον Θώση που δεν μπόρεσε να την σπρώξει στα δίχτυα.

95′ Σουτ του Ακριστινέι η μπάλα στα δίχτυα για το 0-2 του Παμίσου.

96′ Τέλος παιχνιδιού. ΑΟ Διαβολιτσίου – Πάμισος Μεσσήνης 0-2.