Football league

ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΚΑΛΛΙΘΕΑ. LIVE ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ (1-0 ΤΕΛΙΚΟ)

Φίλοι και φίλες του www.taklin.gr καλησπέρα σας. Μία ακόμη Κυριακή μαζί σας για να σας ενημερώσουμε λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη του αγώνα Καλαμάτα – Καλλιθέα.

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Ταΐρης, Παναγιώτου, Κωνσταντινόπουλος, Μπακαγιόκο, Τσελεπίδης, Παυλίδης (85′ Νατσιόπουλος), Ηλιόπουλος (67′ Κέρι), Σουμπίνιο (67′ Φελίπε), Μπουσμπίμπα (80′ Αλεξόπουλος), Αναστασόπουλος, Μαρκόφσκι.

Καλλιθέα (Τάτσης): Κουρεπίνης, Καραγιάννης, Καλύβας (60′ Ρόπας), Μουσταφίδης, Κρητικός, Καντέ, Χοτζάλλι (37′ Καββαδίας), Σταύρου (89′ Φέκκας), Παπαγγελής (60′ Ενγκουέμ), Παντελίδης, Στούπης (37′ Βασιλειάδης).

Διαιτητής: Τσιάρας (Καβάλας)
Βοηθοί: Βεργέτης (Αργολίδας), Τριαντάφυλλος (Κορινθίας

1′ Ξεκίνησε το ντέρμπι του Νοτίου Ομίλου και της 17ης αγωνιστικής ανάμεσα στην Καλαμάτα και την Καλλιθέα.

5′ Ο Πρόεδρος της Καλαμάτας Γιώργος Πρασσάς στο Δημοτικό Στάδιο Παραλίας.

10′ Απειλεί η Καλαμάτα. Καλή στιγμή στο παιχνίδι. Σέντρα του Μπουσμπίμπα, πριν τον Μαρκόφσκι, τελευταία στιγμή έδιωξε ο Κρητικός.

14′ Ο κόσμος και σήμερα είναι παρών δυναμικά εκτός γηπέδου και εμψυχώνει τους παίκτες της Μαύρης Θύελλας.

21′ Ζητά πέναλτι η Καλαμάτα σε ανατροπή του Ηλιόπουλου από τον Μουσταφίδη, με τον διαιτητή να συνεχίζει το ματς.

26′ Σουτ του Σουμπίνιο η μπάλα πάνω στον Μουσταφίδη, άλλαξε πορεία και χάθηκε η ευκαιρία.

28′ Πάσα του Μπουσμπίμπα για τον Σουμπίνιο που έκανε κατευθείαν το πλάσε η μπάλα ελάχιστα λίγο άουτ.

Football League (16η αγωνιστική, 17:00)

Βόρειος Όμιλος

Αλμωπός Αριδαίας – Πανσερραϊκός  0-0

Πιερικός – ΑΕΠ Κοζάνης 1-0 (17′ Δεμηρτζόγλου)

Απόλλων Πόντου – Τρίγλια ΑΝΑΒΟΛΗ

Νότιος Όμιλος

Αστέρας Βλαχιώτη – Αιγάλεω  0-0

Ρόδος – Ιάλυσος  0-1 (25′ Χατζησάββας πεν.)

Νίκη Βόλου – Ασπρόπυργος 2-1 (22′ Τζοβάρας)

Καλαμάτα – Καλλιθέα  0-0

Σαντορίνη – Επισκοπή  1-0 (10′ Κανούλας)

37΄Νίκη Βόλου – Ασπρόπυργος 2-1 (22′ Τζοβάρας, 37′ πεν / 26′ Κυριαζής πεν)

38′ Διπλή αλλαγή για την ομάδα της Καλλιθέας. Στούπης και Χοτζάλλι εκτός, Βασιλειάδης και Καββαδίας εντός. Πριν το ημίχρονο οι αλλαγές από τον προπονητή κ. Τάτση μιας και η εικόνα της ομάδας του είναι πολύ κακή.

45′ Παίζουμε τις καθυστερήσεις. Καλή στιγμή για την Καλλιθέα. Λάθος στην άμυνα, σουτ του Παντελίδη η μπάλα άουτ.

45+’ Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Καλαμάτα – Καλλιθέα 0-0.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΕ FOOTBALL LEAGUE, ΒΟΡΕΙΟ ΚΑΙ ΝΟΤΙΟ ΟΜΙΛΟ, Γ’ ΕΘΝΙΚΗ, ΚΑΙ ΜΠΑΡΑΖ

Πιερικός – ΑΕΠ Κοζάνης 1-1 (17′ Δεμηρτζόγλου – 45′ Λι)

Νίκη Βόλου – Ασπρόπυργος 2-1 (22′ Τζοβάρας, 36′ Ροχάνο πεν. – 27′ Kυριαζής πεν.)

Γ Εθνική (17:00)

Μπαράζ ανόδου (1ος όμιλος)

Αχέρων Καναλακίου – Ποσειδών Μηχανιώνας  1-0 (12′ Βέρμπης)

Ρεπό: Πανναυπλιακός

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Παραλία. Σέντρα του Παναγιώτου, κεφαλιά του Σουμπίνιο η μπάλα άουτ.

59′ Τρομερή ευκαιρία για την Καλαμάτα. Διπλή στιγμή με Ηλιόπουλο και Σουμπίνιο. Σουτ του Κώστα εκτός περιοχής απομάκρυνε ο Κουρεπίνης, η μπάλα έφθασε στον Σουμπίνιο που έκανε το σουτ άλλα έδιωξε σε κόρνερ ο πορτιέρο των φιλοξενούμενων.

62′ Διπλή αλλαγή και πάλι για την Καλλιθέα. Στα άλλα παιχνίδια Ρόδος – Ιάλυσος 0-2, Αστέρας Βλαχιώτη – Αιγάλεω 1-0, Σαντορίνη – Επισκοπή 1-1 και Νίκη Βόλου – Ασπρόπυργος 4-1.

67′ Οι δύο πρώτες αλλαγές για την ομάδα της Καλαμάτας. Εκτός Ηλιόπουλος και Σουμπίνιο. Εντός οι Κέρι και Φελίπε.

70′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Καλαμάτα. Σουτ του Μαρκόφσκι από το σημείο του πέναλτι, μπλόκαρε ο Κουρεπίνης, μετά από γύρισμα του Κέρι.

72′ Κόρνερ του Σταύρου, λάθος έξοδος του Ταϊρη, κεφαλιά του Μουσταφίδη, πάνω στην γραμμή διώχνει σωτήρια ο Παυλίδης.

79′ Σουτ του Κέρι έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

93′ Γκολλλλλ…..1-0 η Καλαμάτα. Σκόρερ ο Μπακαγιόκο με κεφαλιά, μετά από ωραία μπαλιά του Κέρι.

94′ Σέντρα του Μαρκόφσκι, η μπάλα έφθασε στον Κέρι που δεν μπόρεσε από κοντά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

95′ Τέλος παιχνιδιού στην Παραλία. Καλαμάτα – Καλλιθέα 1-0.