Football league

Όρθια στις καθυστερήσεις η Επισκοπή στη Σαντορίνη

Χάρη σε γκολ του Γεωργούση, η Επισκοπή έφυγε με τον βαθμό από την Σαντορίνη (2-2) για την 16η αγωνιστική της Football League.

Η Σαντορίνη άνοιξε το σκορ με τον Κανούλα στο 11ο λεπτό και έβαλε… φωτιά στο ματς. Η Επισκοπή πίεσε για την ισοφάριση, αλλά η Σαντορίνη είχε δοκάρι με τον Ντινιωτάκη στο 20′. Ενώ στο 38′ ο Δήμιζας τον σταμάτησε εντυπωσιακά! Λίγο πριν την ανάπαυλα, Νίκος Παντέλης και Γιάσμινκο Βέλιτς αποβλήθηκαν για διαμαρτυρία!

Στο β’ μέρος η Επισκοπή πίεσε και ισοφάρισε στο 51ο λεπτό. Ο Τσιριγώτης κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε ο ίδιος εύστοχα για να φέρει το ματς στα ίσια. Η Σαντορίνη στο 62′ πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ. Ο Πολύζος κέρδισε πέναλτι με τον Κανούλα να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να γράφει το 2-1. Αλλά οι Κρητικοί δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα και με τον Γεωργούση στις καθυστερήσεις έκλεψαν τον βαθμό!

Σαντορίνη (Νίκος Παντέλης): Δερμιτζάκης, Παπαζαχαρίας, Παντίδος, Μαλάι, Ερρίκος, Μπουντόπουλος, Ντινιωτάκης, Πολύζος, Κανούλας, Ιβανίδης, Κουρέλας.

Επισκοπή (Γιάσμινκο Βέλιτς): Δήμιζας, Ανδρικόπουλος, Γιαννούτσος, Ανδρέου, Λάμτσε, Παναγιωτίδης, Πολυχρόνης, Σουμπασάκης, Λίμα, Νάνι, Τσιριγώτης

Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών)
Βοηθοί: Νιδριώτης (Αθηνών) – Κωνστάντιος (Ευβοίας)

Πηγή: liganews.gr