Football league

Όλα μηδέν στο «Ελ Πάσο»

Στο «Ελ Πάσο», στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του Νοτίου ομίλου της Football League Καλλιθέα και Νίκη Βόλου έμειναν στο 0-0 και την τελευταία αγωνιστική οι δύο ομάδες χρειάζονται τουλάχιστον έναν βαθμό για να κλειδώσουν την παραμονή.

Την Επισκοπή εκτός έδρας αντιμετωπίζει η ομάδα του Βόλου στο τέλος του Πρωταθλήματος ενώ στο Αιγάλεω κόντρα στο Σίτι παίζει η ομάδα του Γιάννη Τάτση.

Σαφώς καλύτερη η Νίκη στο πρώτο ημίχρονο, όμως πέταξε τις 3-4 καλές ευκαιρίες που δημιούργησε. Σπουδαιότερη αυτή του Γκονζάλες στο 36ο λεπτό. Σε παθητικό ρόλο η Καλλιθέα έψαχνε τρόπο να απειλήσει σε κάποια κόντρα.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ κακό. Και οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν κάποια καλή φάση. Το μοναδικό Σουτ του Τζοβάρα μέσα από την περιοχή στο 76′ ήταν άστοχο με το 0-0 να μένει ως το τέλος.

Συνθέσεις:

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Τάτσης): Κουρεπίνης, Παντελίδης (63’ Ρόπας), Μουσταφίδης, Καντέ, Κρητικός, Σταύρου(77′ Ενγκουέμ), Χοτζάλι (46’ Καραγιάννης), Στούπης, Καββαδίας(89′ Πάντος), Σάμιος (46’ Βασιλειάδης), Παπαγγελής

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Βοσνιάδης): Καραγκιόζης, Αργύρης, Τσιμπούκας, Τζοβάρας, Καλουτσικίδης(76′ Πολίμος), Μπόσιο, Μέτσε, Λούκας Γκαρσία(88′ Μπιτσάκος), Ντομίνγκεθ, Γκονζάλες, Κρουθ.

Διαιτητής: Χ. Βεργέτης (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Φίλος (Βοιωτίας), Δ. Βεργέτης (Αργολίδας)

4ος: Λεμπέσης (Πειραιά).

Πηγή: liganews.gr