Football league

Ισοπαλία με το μυαλό στις διακοπές για Επισκοπή και Νίκη Βόλου

Ματς χωρίς γκολ και χωρίς νικητή ανάμεσα σε Επισκοπή και Νίκη Βόλου για τη τελευταία αγωνιστική στον Νότιο Όμιλο της Football League.

Παιχνίδι κέντρου χωρίς φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, με τη Νίκη να έχει μια καλή ευκαιρία με σουτ του Κρουθ στο 22′. Η Επισκοπή εκτελεσε κάποια στημένα αλλά πέρασαν ανεκμετάλευτα.

Πολύ κακό παιχνίδι και στο δεύτερο ημίχρονο. Καμία ομάδα δεν έδειχνε διατεθειμένη να ρισκάρει ώστε να βρει κάποιο γκολ. Οι αλλαγές των προπονητών χάλασαν εντελώς τον ρυθμό ενώ δεν έδωσαν και φρεσκάδα στις ομάδες τους. Το 0-0 έμεινε ως το τέλος.

Επισκοπή (Βέλιτς): Καλογεράκης, Χρουσιέλ, Ανδρικόπουλος, Γιαννούτσος, Ανδρέου, Πολυχρόνης, Γεωργούσης (80′ Ανυφαντάκης), Παναγιωτίδης, Ρότσα, Λίμα, Τσιριγώτης.

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Καραγκιόζης, Μπαλάφας, Αργύρης, Καλουτσικίδης, Πολίμος (79′ Θεοδωρόπουλος), Κωστίκος, Μπιτσάκος, Σαλαμούρας (75′ Ζιάκας), Κρουθ (75′ Τσιώλης), Λούκας Γκαρσία (90+1′ Πετράκης), Ροχάνο (90+1′ Γκονζάλες).

Πηγή: liganews.gr