Μαύρη Θύελλα

«ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ»: Νέα καλή εμφάνιση και φιλική νίκη με 2-0 επί του Ολυμπιακού Β’ (ΦΩΤΟ – ΒΙΝΤΕΟ)

Ακόμα μία καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Καλαμάτα που επικράτησε σήμερα σε φιλικό παιχνίδι του Ολυμπιακού Β’ με σκορ 2-0τΤ

Το συγκρότημα του Νίκου Αναστόπουλου συνεχίζει να εντυπωσιάζει στα φιλικά ματς και δείχνει ότι βρίσκεται σε πολύ καλό επίπεδο.

Η τοπική μας ομάδα, ξεδίπλωσε την αρετή της εμπειρίας και της δυνατότητας να έχει ουσία και να παίρνει αυτό που θέλει ακόμα και όταν δεν δείχνει το καλό της πρόσωπο -στοιχεία απαραίτητα για μια ομάδα που ετοιμάζεται να μπει με μεγάλες φιλοδοξίες στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Μπροστά από περίπου 250 φιλάθλους, η παρουσία των οποίων ήταν το άλλο μεγάλο κέρδος για τη Μαύρη Θύελλα, η Καλαμάτα κατόρθωσε να πάρει προβάδισμα λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου, με προβολή του Λουκίνα από κοντά, ο οποίος τελείωσε ιδανικά τη φάση που ξεκίνησε με σέντρα του Κόκκορη και κεφαλιά-πάσα του Λουπάνο.

Το 2-0 ήρθε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα με πέναλτι που κέρδισε ο Ασαμόα και εκτέλεσε εύστοχα ο Μαρκόφσκι.

Συνθέσεις:

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Αναστόπουλος): Καπούταγλης, Μαβινγκά, Τσελεπίδης, Λουπάνο, Κωνσταντινόπουλος, Παπατόλιος, Παυλίδης, Σκεντεράι, Νάνι, Κόκκορης, Λουκίνας

Έπαιξαν και οι Ταΐρης, Μαρκόφσκι, Αναστασόπουλος, Ματέους, Τσαγκαλίδης, Kucz, Μπακαγιόκο, Τάτος, Μόσερ, Μπούνας, Ασαμοόα και Βάλλισον.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β (Ιμπαγάσα): Καραργύρης, Kinkoue, Μαυρουδής, Ξενιτίδης, Βοϊλης, Πινάκας, Κωστή, Νίκολιτς, Τσέλιος, Αποστολόπουλος, Καλογερόπουλος.

Στον πάγκο: Στουρνάρας, Νίκας, Μπαγκαλιάννης, Σαπουντζής, Ντόη, Κίτσος, Γιαλλιάνι, Κεραμιδάς.