Γ Εθνική

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Κρατά την εξαιρετική εμφάνιση, νιώθει αδικία αλλά προχωρά… (ΦΩΤΟ – ΒΙΝΤΕΟ)

Άδικος ο αποκλεισμός του ΑΟ Διαβολιτσίου για το Κύπελλο Ελλάδος καθώς έχασε χθες στην παράταση με 3-1 από τον ΠΑΟ Ρουφ, για την β’ φάση του θεσμού.

Η ομάδα του Μάρκου Στεφανίδη βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, αλλά με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφερε αρχικά να ισοφαρίσει με τον Μουλιάτο και να χάσει στην συνέχεια αρκετές ευκαιρίες για να πάρει την νίκη – πρόκριση.

Βέβαια, στην παράταση ο Τάσος Καντούτσης με κεφαλιά πέτυχε το νικητήριο γκολ και το 2-1 αλλά ο διαιτητής της αναμέτρησης, όντας πολύ κακός και άσχετος με την διαιτησία μιας και πρέπει να τα παρατήσει αμέσως και να ασχοληθεί με κάτι άλλο μιας και είναι πολύ επικίνδυνος, το ακύρωσε προς έκπληξη όλων ακόμα και των φιλοξενούμενων, με όλη την κερκίδα να γελά με αυτή την απόφαση.

Όπως και να έχει το αποτέλεσμα δεν αλλάζει ο ΑΟΔ αποκλείστηκε με ψηλά το κεφάλι και κέρδισε τις εντυπώσεις αφού κατέβηκε να αγωνιστεί στο γήπεδο με μόλις 13 παίκτες λόγω δελτίων παικτών που δεν έχουν εκδοθεί ακόμα και λόγω τραυματισμών.

Πλέον η προσοχή εστιάζεται στην έναρξη του πρωταθλήματος….