ΕΠΣ Μεσσηνίας

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΑΕ ΛΟΓΓΑΣ 5-1. Με ανατροπή στην επόμενη φάση

Με ανατροπή και με τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο οι Ερασιτέχνες Καλαμάτας επικράτησαν με 5-1 της Λογγάς και πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας.

Οι γηπεδούχοι παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ κατάφεραν μέσα σε λίγα λεπτά να κάνουν την ανατροπή και να πανηγυρίσουν την πρόκριση.

Από την άλλη, η ΑΕ Λογγάς παρότι προηγήθηκε δεν κατάφερε να κρατήσει το σκορ ενώ στο παιχνίδι παρουσιάστηκε με οκτώ βασικές απουσίες παικτών.

ΤΑ ΓΚΟΛ

Το 1-0 έκανε ο Στυλιανόπουλος στο 12ο λεπτό, ο Μούργος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 στο 18′ και έξι λεπτά μετά ο Γκότσης έκανε το 3-0. O Μούζος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 28′ έκανε το 4-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου, με τον Γιαννόπουλο να κάνει το 5-0 στο 48′. Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι κατέβηκαν στο παιχνίδι με 11 όλους και όλους τους ποδοσφαιριστές, μείωσαν με τον Σούσα στο 76′.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ψηλοπαναγιώτης, με βοηθούς την Αθανασοπούλου και τον Αράπη.

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Τσίφτης, Παπαγεωργακόπουλος, Σάλα, Στυλιανόπουλος, Σερπάνος (46′ Ρούπας), Δρούγας, Γιαννόπουλος, Μωραγιάννης, Γκότσης, Μούζος.

ΑΕ ΛΟΓΓΑΣ: Βαρβέρης, Λιόππας, Μπαρούνης, Βάγιας, Κουτσουμπός, Βουτιέρος, Καραμπέτσος, Τσέκος, Τραγομαλάς, Σούσα, Πετρόπουλος.