Μαύρη Θύελλα

«ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ»: Αναστόπουλος «Μία μεγάλη πρόκριση. Είμαστε Μαύρη Θύελλα και δεν διαλέγουμε παιχνίδια»

«Η πρόκριση μας ήταν δίκαιη. Στο πρώτο ημίχρονο είμασταν καλύτεροι από την Ιεράπετρα και είχαμε ευκαιρίες να σκοράρουμε την εξέλιξη του παιχνιδιού εάν τα είχαμε καταφέρει να ήταν διαφορετική.

Στο δεύτερο ημίχρονο, δεν ξεκινήσαμε καλά και οι αντίπαλοι μας πίεσαν. Σε μία αδράνεια μας, δεχθήκαμε το γκολ αλλά εκεί φαίνεται η καλή ομάδα που έχουμε καθώς δεν παρατήσαμε το παιχνίδι, το παλέψαμε και ισοφαρίσαμε ενώ είχαμε 2-3 ευκαιρίες για το 1-2.

Από την στιγμή που πηγαίνεις στα πέναλτι, είναι μία ρώσικη ρουλέτα. Εμείς όμως είχαμε δουλέψει πάνω σε αυτό από την Παρασκευή, γιατί διαθέτουμε και τερματοφύλακα που είναι σπεσιαλίστας στο να πιάνει πέναλτι.

Πήραμε μία μεγάλη πρόκριση, στόχος μας δεν είναι το Κύπελλο. Μία ομάδα σαν την Μαύρη Θύελλα δεν μπορεί να αδιαφορεί και να διαλέγει παιχνίδια. ΄Τέτοια ομάδα θα βλέπουν οι φίλαθλοι, που δεν θα παρατά το παιχνίδι και στο τέλος όταν θα κάνεις όλα αυτά θα φεύγεις κερδισμένος, με ψηλά το κεφάλι».