Μαύρη Θύελλα

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β’ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1-1. Φιλική ισοπαλία με γκολ στο 90′! (ΦΩΤΟ)

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το φιλικό που έδωσε σήμερα η Καλαμάτα στο γήπεδο του Ασπροπύργου κόντρα στον Παναθηναϊκό Β’.

Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου έχανε με 1-0 στο ημίχρονο όπου δεν είχε καλή παρουσία αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε την απόδοση της και εκτός από το γκολ στο 90′, είχε και άλλες χαμένες ευκαιρίες.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο 11′ ο Αθανασακόπουλος έκανε το σουτ με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

Στο 16′ ο Σαρδέλης έκανε το γύρισμα για τον Σερπέζη που με σουτ έκανε το 1-0.

Στο 41′ ο Ασαμόα έκανε την πάσα στον Αναστασόπουλο που έκανε το πλάσε αλλά πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα έδιωξαν οι αμυντικοί.

Στο 50′ ο Ασαμόα χάνει τεράστια ευκαιρία για να ισοφαρίσει για την τοπική μας ομάδα.

Στο 57′ σουτ του Μόζερ η μπάλα θα φύγει ελάχιστα άουτ.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό νέα ευκαιρία για την Καλαμάτα, με σουτ του Νάνι, έδιωξε ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού Β’.

Στο 86′ σουτ του Σίντνεϊ, μάζεψε την μπάλα ο Οικονομάκης.

Στο 90′ γκολ για την Μαύρη Θύελλα με τον Ασαμόα.

Παναθηναϊκός Β’ (Γιάννης Βονόρτας): Μαργκόνο, Βαγιαννίδης, Σερπεζής, Θεοχάρης, Αθανασακόπουλος, Αντωνίου, Πάνκα, Σαρδέλης, Μαρτίνης, Τσιριγώτης, Ηλιάδης.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Καπούταγλης (40′ Κουτς), (73′ Καραχάλιος), Μοζερ (70′ Σ. Ματτέους), Λουπάνο (80′ Λουκίνας), Μπακαγιόκο, Τσαγκαλιδης (46′ Μαβινγκά), Αναστασόπουλος (46′ Ματέους), Σκεντεράι, Τάτος (60′ Μπούνας), Νάνι (70′ Κόκκορης), Βάλισον, Ασαμόα.