Α Τοπικό

ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ 2-2. -Χ- ορσταστική ισοπαλία

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν ΑΟ Ομόνοιας και Ολυμπιακός Ανάληψης στο ισόπαλο 2-2, σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο Γ. Λουκαρέας.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες ενώ αντίθετα το δεύτερο μέρος ήταν πολύ συναρπαστικό όπου σημειώθηκαν και όλα τα γκολ της αναμέτρησης.

Στο 47′ ο Τζανετάκος με σουτ νίκησε τον Κατσίποδα για το 1-0.

Στο 55′ ο Π. Δημητρίου έκανε την σέντρα και ο Μπάλας με κεφαλιά έγραψε το 2-0.

Στο 61′ ο Σπυρόπουλος έχασε μεγάλη ευκαιρία για να μειώσει στο σκορ.

Στο 70′ σουτ του Σαραντόπουλου η μπάλα στα δίχτυα για το 1-2.

Στο 78′ ο Δημητρακόπουλος από κοντά ισοφάρισε σε 2-2, μετά από απόκρουση του Σταυριανού σε σουτ του Θεοδοσόπουλου.

Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο Τζανετάκος θα μπορούσε να δώσει την νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γκούμας, με βοηθούς τους Σωτηρόπουλο και Αράπη.

ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑΣ: Σταυριανός, Κοστρίβας, Μπούνας, Δημητρίου, Γαβράς (71′ Χαρλέπας), Μπάλας, Τάφα (63′ Διονυσόπουλος), Μπαζάνης, Μάλαμας, Τζανετάκος, Γεωργόπουλος (73′ Κωστόπουλος).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ: Κατσίποδας, Δημητρίου, Παυλάκος (81′ Καλογερόπουλος), Δημητρακόπουλος, Κακογιάννης, Λιόλιος, Ξυδιάς, Σπυρόπουλος (65′ Θεοδοσόπουλος), Τσώνης (65′ Θεοδωρακόπουλος), Σαραντόπουλος, Παπαθεοδώρου.