Α1 Τοπικό

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ 3-1. Μόνος πρώτος στην κορυφή…

Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός Καλαμάτας νίκησε με 3-1 τον Αστέρα Αρφαρών για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1 Τοπικής.

Οι “ερυθρόλευκοι” ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο μέρος όπου πέτυχαν δύο γκολ και “καθάρισαν” την υπόθεση νίκης με την έναρξη του δευτέρου ημίχρονου.

Ο Αστέρας από την άλλη, “ξύπνησε” αργά, μείωσε στο σκορ, είχε και άλλες ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσε να φύγει με κάποιο θετικό αποτέλεσμα.

Με αυτό το νέο τρίποντο ο Ολυμπιακός έκανε το 2 στα 2, βρίσκεται μόνος πρώτος στην βαθμολογία και περιμένει τα αυριανά αποτελέσματα για να δει εάν θα έχει συγκάτοικο.

ΤΑ ΓΚΟΛ

Στο 18′ σουτ του Καρούμπα, η μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Στο 31′ μακρινό φάουλ του Δασκαλάκη, ξεγέλασε τους πάντες και κατέληξε στα δίχτυα για το 2-0.

Στο 47′ ο Κάρδαρης από μπαλιά του Καρούμπα, βγήκε σε τετ α τετ κάνοντας το 3-0.

Στο 74′ ο Π. Καπόγλης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (3-1).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ψηλοπαναγιώτης, με βοηθούς την Ε. Τσαούση και τον Αράπη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Μουσελίνος, Αρβανίτης (78′ Τζούβελης), Σταματόπουλος, Κωνσταντόπουλος (88′ λ.τρ. Τζάνος), Γιαννακόπουλος, Καρούμπας, Γιοβάνης (89′ Μαρίνος), Ιατρόπουλος, Δασκαλάκης, Κάρδαρης, Κουπούζος (63′ Αφάλης).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ: Κλ. Σακκάς, Παντσιώτης, Χριστόπουλος, Μπαράι, (8′ λ.τρ. Κ. Καπόγλης), Ζερβάκος (56′ Βανικιώτης), Καράμπελας, Μπούρας, Φέστας. Κ. Σακκάς (63′ Μαρκόπουλος), Π. Καπόγλης, Δωδέκατος (63′ Σουλιμάς).