Α Τοπικό

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Γεωργιόπουλος «Αφιερώνουμε την νίκη στον Βασίλη»

Με σκόρερ τους Οδεμισιώτη και Κουρούπη ο Πανθουριακός νίκησε στο Μελιγαλά με 2-0 τον τοπικό Εθνικό και συνεχίζει στο ρετιρέ του 1ου ομίλου της Α’ Τοπικής.

Οι φιλοξενούμενοι πανηγύρισαν το δεύτερο σερί διπλό και δείχνουν φέτος ότι μπορούν να πετύχουν το στόχο που έχουν θέσει.

Ο ποδοσφαιριστής του Πανθουριακού Παναγιώτης Γεωργιόπουλος μίλησε στο taklin.gr,  λέγοντας μας τα εξής: «Ήταν έναν δυνατό και δύσκολο ματς που είχε πολλές ιδιαιτεροτητες τόσο γηπεδικες όσο και καιρικές.

Ευτυχίσαμε να ανοίξουμε νωρις το σκορ και αυτό μας βοήθησε στο να διαχειριστούμε σωστά το παιχνίδι στην συνέχεια.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι πήγε κυρίως στην δύναμη καθώς ο αγωνιστικός χώρος δεν βρισκόταν σε καλή κατάσταση και οι συνθήκες δυσκόλευαν να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο με αποκορύφωμα την καταιγίδα που ξέσπασε στα τελευταία λεπτά και αναγκάστηκε ο διαιτητής να διακόψει το ματς εγκαίρως καθώς υπήρξαν υλικές ζημιές στο γήπεδο.

Από κει και πέρα, θέλω να συγχαρώ ολους τους συμπαίκτες μου για την μέχρι τώρα προσπάθεια και απόδοση τους και συνεχίζουμε την σκληρή δουλειά για το επόμενο ματς με την Σπερχογεία σε δύο βδομάδες.

Τέλος, αφιερώνουμε αυτή την νίκη στον συμπαίκτη μας Βασίλη Κακαλη και του ευχόμαστε ταχεία ανάρρωση και σύντομα κοντά μας».