Α1 Τοπικό

ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Μάλαμας «Μένουμε με την πικρία της ισοπαλίας»

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για την ΑΕΚ Καλαμάτας που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Αναγέννηση Παραλίας για την 3η αγωνιστική.

Οι «κιτρινόμαυροι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ αλλά στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να πετύχουν το γκολ που τους χάρισε τον έναν βαθμό. Από κει και πέρα, σήμερα ξεκίνησε η προετοιμασία για το εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τον Ηρακλή Καλαμάτας.

Ο προπονητής της ΑΕΚ Παντελής Μάλαμας, μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: «Στο παιχνίδι με την Αναγέννηση Παραλίας είχαμε ένα κακό πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος αλλάξαμε το σύστημα μας, είχαμε τρία δοκάρια και δεν μπορούσαμε να πετύχουμε περισσότερα από ένα γκολ. Μένουμε με την πικρία της ισοπαλίας και πιστεύω ότι αξίζαμε την νίκη.

Συνεχίζουμε στο επόμενο παιχνίδι, ένα πολύ δύσκολο εκτός έδρας με την ομάδα του Ηρακλή. Είναι ένας αντίπαλος που έχει δείξει από την αρχή τις προθέσεις του. Μία καλή οργανωμένη ομάδα που την σεβόμαστε όπως όλες. Θα προετοιμαστούμε κατάλληλα για να διεκδικήσουμε το θετικό αποτέλεσμα.