Α1 Τοπικό

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΑΟ ΔΩΡΙΟΥ 0-3. «Καθάρισε» την υπόθεση νίκη από το πρώτο μέρος (φώτο)

Με μεγάλη εμφάνιση στο πρώτο μέρος ο ΑΟ Δωρίου έφυγε με το διπλό από την Καλαμάτα επικρατώντας του Πανιωνίου με σκορ 3-0.

Η ομάδα του Παναγιώτη Πολίμου έκανε ότι ήθελε κυριολεκτικά στο πρώτο ημίχρονο όπου πέτυχε και τα τρία γκολ της αναμέτρησης.

Ο Πανιώνιος γνώρισε την δεύτερη συνεχόμενη ήττα στην έδρα του, μη μπορώντας να αντιδράσει παρά μόνο κάποιο διάστημα στην επανάληψη.

Στο 7′ σουτ του Μπεγέτη, η μπάλα άουτ.

Στο 10′ σουτ του Ροβολή η μπάλα έφυγε άουτ.

Στο 15′ σουτ του Γκιάτα, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 24′ σουτ του Γκιάτα, απέκρουσε σωτήρια ο Σιώτος.

Στο 25′ ο Ροβολής πέτυχε γκολ άλλα ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στο 27′ φοβερό γκολ του Ρουμελιώτη με σουτ έξω από την περιοχή (0-1).

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Γκιάτα με ατομική ενέργεια θα μπει μέσα στην περιοχή και με πλάσε θα σημειώσει το 0-2.

Στο 35′ χαμένο τετ α τετ με τον Ρουμελιώτη, θα αποκρούσει ο Σιώτος.

Στο 44′ ο Σ. Κουλόλλι με κοντινό σουτ θα κάνει το 0-3.

Στο 60′ σουτ του Γιάνναρη η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 83′ σε κενή εστία ο Γκιουλές δεν μπορεί να πετύχει γκολ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αράπης, με βοηθούς την Αθανασοπούλου και την Σ. Τσαούση.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Σιώτος, Γαλίτης, Ψαρράς, Πραστέλλας, Δημόπουλος (46′ Ηλιόπουλος), Μπεγέτης, Γιάνναρης, Π. Σπυρέας, Π. Κώστας, Μπάκας (46′ Καλόμαλος), Πιτσιλής (70΄ Στραβάκος)

ΑΟ ΔΩΡΙΟΥ: Γαρδίκας, Ροβολής (77′ Γκιούμες), Σ. Κουλόλλι (89′ Σφυρής), Γκιάτα (90′ Παναγάκης), Ισολλάρι, Καμπανάρος, Γεωργιόπουλος, Μπόρα, Ρουμελιώτης, Μανωλόπουλος, Α. Κουλόλλι.