Connect with us

Μπάσκετ

Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Γνώρισε την ήττα ο Άρις Καλαμάτας

Φουλ δράση σήμερα για την Α2 Γυναικών, με αγώνες και στους τέσσερις ομίλους. Αρκετές ήταν οι εκτός έδρας νίκες, κάποιες και με μεγάλη διαφορά, ενώ δεν έλειψαν και τα ντέρμπι, τα παιχνίδια που κρίθηκαν στο φινάλε.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι αγώνες ανά όμιλο:

1ος Όμιλος (1η αγωνιστική)
Αποτελέσματα
13.00 ΓΕ Άμιλλα 2000-Ατρόμητος Πειραιά
Άρις Καλαμάτας-Εύνικος 29-83
Αιγέας Χίου-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 54-63
14.00 Φοίνιξ Πειραιά-Θησέας Παναγιούδας
Πανιώνιος-Ηλιούπολη 38-74 (23/10)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αιγέας Χίου  – Δαναοί Αργους 54-63
Διαιτητές
: Καραμπιτσάκος-Τσάλας
Δεκάλεπτα: 10-16, 29-31, 43-44, 54-63
Αιγέας Χίου (Γιασεμής – Γαλάτουλας): Κοτσία 12(3), Γιαμαλίδου 3, Παπαδοπούλου 16(3), Ατσαβέ 8(1).Κοματσιούλη 12(3), Σβορώνου 3, Δάνδουλα, Ιωάννου, Κουκούνα, Μυλωναδάκη, Αγκο.
Δαναοί Άργους (Καραντζούλης – Μπακάλης): Χρυσοστομίδου 8, Δανούση 13(2), Μπάλλα 8, Κεχαγιπά 18(1), Μπακάλη 14, Παπαμάρκου 2.

2ος Όμιλος (2η αγωνιστική)
Αποτελέσματα

ΚΑΟ Μελισσίων-Ιπποκράτης Κω 61-39
13.00 Σαντορίνη-Αγ. Παρασκευή
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πρωτέας Βούλας 51-72
17.30 Τερψιθέα-Αθηναϊκός
18.00 Αμύντας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Μελίσσια – Ιπποκράτης Κω 61-39
Διαιτητές: Λιαρομμάτης- Πλέγας
Δεκάλεπτα: 25-4, 37-20, 47-28,  61-39
Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π – Καλογερόπουλος Χ): Παναγιωτίδη 10, Βόσσου 7 (1), Ανδρικοπούλου 3 (1), Παλαμάρη, Καραχάλιου 2, Κοιλαρίδη 5 (1), Τάρλα 8 (2), Χιώτη 4, Βελέντζα 8, Τριανταφύλλη 2, Τίγκα 6, Παρθενίου 6 (2)
Ιπποκράτης Κω (Αργυρίου): Γκοτζάι 4, Κοντού, Πατμίου 4, Καλιόκα, Καλυμιοναρή 2, Χρυσάκη 16, Γιαλλούση 4, Ψαρού 4, Κουντουριώτη 3 (1).

Κρόνος Αγ. Δημ. – Πρωτέας Βούλας  51-72
Διαιτητές:  Παπανικολαου-Αυγουστόγλου
Δεκάλεπτα: 18-15, 32-34, 39-57, 51-72
Κρόνος Αγ. Δημ. (Νικολαϊδου-Τσιαντης):  Πολιτοπούλου 4, Φρέρη 1, Τσιμπίδη, Γεωργακοπούλου 2, Καλομιτσίνη 6(2), Στεφανίδου 8(2), Γρηγοροπούλου, Μπλιθικιώτη 7(1), Τσάμη 4, Γιαμπάνη 17(1), Κυριακοπούλου 2.
Πρωτέας Βούλας (Μιχα-Κουτρόγιαννου): Χατζηβασιλείου 3(1), Ξενιτοπούλου 3(1), Σπαθάρου 13(3), Κουζούκα, Ζουρνή 8, Σακελλαρίου Ολ. 7(1), Χατζηγιακουμή 4, Αναστασοπούλου Μ. 17, Χατζηδάκη, Σκουμπάκη 5(1), Αναστασοπούλου Χρ. 12, Σακελλαρίου Ν.

3ος Όμιλος (1η Αγωνιστική)
Τα αποτελέσματα

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας 59-45
Αργοναύτες Αγρινίου-ΑΓΕ Πιερίας 69-18
14.00 Πιερικός Αρχέλαος-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη
15.00 Απόλλων Πτολεμαϊδας-Λασσάνης Κοζάνης
Ρεπό: Έσπερος Λαμίας

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας 59-45
Διαιτητές:  Κλεπουσνιώτου-Παπαδόπουλος Γρ.
Δεκάλεπτα: 22-13, 33-23, 43-34, 59-45
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Ατακτίδης-Σταμολάμπρος): Γράψα 5, Σουλτάνη 12, Κουφογιάννη, Καραγιαννάκη, Αρτεμισίου 3(1), Τζίκου 8, Παπαδάκη 2, Δεληγιάννη 11, Νάστου 13, Κουλακιώτη, Θωμά 5.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Σολωμού, Τσεμπελίκου 14, Καρτσαμάρη 9(1), Λιάσκου 2,Μιχαηλίδου 3(1), Πατούνη 6(1), Παπαδοπούλου 4, Καλακώνα Β., Καλακώνα Μ. 7.

4ος Όμιλος (2η Αγωνιστική)
Τα αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς 46-45
Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ 54-44
14.00 Παναθλητικός Συκεών-Αρης
ΑΣ Πανόραμα-Ιερισσός  (Αναβολή)
Ηρακλής-ΑΕ Πυλαίας  (27/10)
Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων 46-45
Διαιτητές: Ντούρας-Ζαχαριάδης
Δεκάλεπτα: 14-13, 20-30, 39-34, 46-45
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ Ουστά, Καραλίδου Σ. 14(3), Μπουτσούκη 11(1), Τονικίδου 11(1), Μπαϊρακτάρ, Μαμαλίγκατζη 5(1), Καραλίδου Β. 3, Χαλκίδου 2.
Απόλλων Καλαμαριάς (Γκογκάκης): Μαραβέγια 3(1), Δημητροπούλου 6(1), Μοδέα 2, Σένκα 3(1), Σπύρου, Διαμαντοπούλου 9(1), Δαιμονάκου 11, Τσαπόγα 9, Μιχαηλίδου 2, Γιαντζακλίδου.

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Lupus








More in Μπάσκετ