Γ Εθνική

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ 3-3. Αγγλικό σκορ και σπουδαίος βαθμός για τους «νερατζούρι» (ΦΩΤΟ)

Ναύπακτος και ΑΟ Διαβολιτσίου αναδείχθηκαν ισόπαλοι 3-3 στην πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής σε ένα γεμάτο ματς.

Ο ΑΟΔ προηγήθηκε 0-2 στο ξεκίνημα του ματς με τέρματα των Τσιγαρίδη και Ηλιόπουλου όμως ο Ναυπακτιακός κατάφερε να γυρίσει το ματς και να προηγηθεί με 3-2, πριν βγει το ημίχρονο!

Στο δεύτερο όμως η ομάδα του Μάρκου Στεφανίδη ήταν ανώτερη και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 3-3 στο 65′ με κεφαλιά του Καντούτση.

Να σημειωθεί πως στο ξεκίνημα της αναμέτρησης ο Θοδωρής Λίτσος ένοιωσε δυσφορία και διακομίστηκε στο πλησιέστερο νοσοκομείο με ασθενοφόρο.

Ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων κάθισε στον αγωνιστικό χώρο με έντονη αδιαθεσία. Αμέσως τα ιατρικά επιτελεία και των δύο ομάδων έπεσαν επάνω του, ενώ σύντομα έφτασε στο γήπεδο και ασθενοφόρο με τον ποδοσφαιριστή να διακομίζεται στο πλησιέστερο νοσοκομείο. Την ώρα της αποχώρησης του Λίτσου όλοι όσοι βρισκόντουσαν στο γήπεδο σηκώθηκαν όρθιοι και χειροκρότησαν.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αντωνιάδης από την Κεφαλληνιά/Ιθάκη, με βοηθούς τον Μπύρο από την Ευρυτανία και Κουτσοχέρα από την Αχαϊα.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο 11′ είχαμε σοβαρό τραυματισμό του Λίτσου που έχασε τις αισθήσεις του διακομίσθηκε με ασθενοφόρο στο Νοσοκομείο και το παιχνίδι είχε διακοπή περίπου 15 λεπτά. Ο παίκτης είναι καλά στην υγεία του.

Στο 25′ κόρνερ του Νιφορόπουλου, σουτ γυριστό του Γιαννόπουλου η μπάλα άουτ.

Στο 28′ φάουλ του Νιφορόπουλου, σουτ του Γιαννόπουλου η μπάλα και πάλι άουτ.

Στην κόντρα θα φύγει το Διαβολίτσι και ο Τσιγαρίδης θα μπει μέσα στην περιοχή, θα περάσει και τον τερματοφύλακα για να γράψει το 0-1.

Στο 35′ ο Ηλιόπουλος με ωραία προσπάθεια έκανε το 0-2 για την Μεσσηνιακή ομάδα.

Στο 40′ σουτ του Βέλλη λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 44′ ο Ρουμπάτος μέσα από την περιοχή μειώνει σε 1-2 για τον Ναυπακτιακό Αστέρα αφού η μπάλα βρήκε πρώτα και στο κάθετο δοκάρι.

Στο 49′ ο Νιφορόπουλος κυνήγησε μία χαμένη μπαλιά και έκλεψε την μπάλα για να ισοφαρίσει σε 2-2.

Στο 57′ μπαλιά του Πάγια για τον Μουλιάτο που έκανε το σουτ η μπάλα λίγο άουτ.

Στο 60′ κεφαλιά – μπαλιά του Μαχαίρα στον Γιαννόπουλο που από κοντά θα σημειώσει το 3-2 για την απίστευτη ανατροπή του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 63′ ευκαιρία με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου για το Διαβολίτσι, με τον Πάγια, ύστερα από κόρνερ και πρώτη κεφαλιά του Ηλιόπουλου.

Στο 75′ μπαλιά του Θώδη, προβολή του Βέλλη, η μπάλα άουτ.

Στο 92′ ο Καπσάσκης έκανε το σουτ, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Μαρσέλο.

Στο 98′ μεγάλη ευκαιρία για το Διαβολίτσι να ισοφαρίσει σε 3-3. Το σουτ που επιχειρήθηκε βγήκε σε κόρνερ από τον Γιαννιώτη.

Στο 100′ ο Δημητρίου εκτέλεσε το κόρνερ, ο Καντούτσης με κεφαλιά ισοφάρισε σε 3-3 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Ναυπακτιακός Αστέρας(Νταλακούρας): Σίμος, Μπατσής, Χριστόπουλος, Γιαννόπουλος, Ναουμίδης (80’Σταθόπουλος), Μαχαίρας, Γιαννιώτης, Λίτσος (11’Σούκιας), Ρουμπάτος (60’Καψάσκης), Κοντογιάννης, Νιφορόπουλος.

ΑΟ Διαβολιτσίου (Στεφανίδης): Μαρσέλο, Βέλλης, (66’ Στραβάκος), Θώδης, Μπαλόπουλος, Πιτσίλης, Καντούτσης, Ηλιόπουλος, Μουλιάτος, Πάγια, Τσιγαρίδης (30′ λ.τρ. Βλάχος), Δημητρίου (85′ Κρεμμύδας).