Α Τοπικό

ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 2-0. Πήρε την νίκη μέσα σε 9 λεπτά (ΦΩΤΟ)

Με δύο γκολ μέσα σε εννέα λεπτά ο Πάμισος Μεσσήνης ήταν ο μεγάλος νικητής του παιχνιδιού επικρατώντας με 2-0 του Απόλλων Καλαμάτας.

Οι «πράσινοι» που είχαν στον πάγκο και πάλι τον Μιχάλη Γεωργιόπουλο που έχει ανεβάσει την ψυχολογία των παικτών και λογικά μένει ως πρώτος προπονητής μέχρι το τέλος της σεζόν, μπήκαν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, πέτυχαν τα δύο γκολ και ανέβηκαν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Επίσης, ακόμα ένα στατιστικό στοιχείο που πρέπει να σημειωθεί για τον Πάμισο είναι ότι στην έδρα του δεν έχει ακόμα δεχθεί γκολ στα τρία ματς που έχει δώσει, όλα εντός έδρας.

Ο Απόλλων γνώρισε την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα, παρά τις προσπάθειες των πιτσιρικάδων για ένα θετικό αποτέλεσμα αυτό δεν κατέστη δυνατόν και έτσι έπεσε από την πρώτη θέση.

Στο 50′ ο Χαραλαμπόπουλος με σουτ άνοιξε τον δρόμο για την νίκη της ομάδας του.

Στο 59′ ο Τσουλάκος επίσης με σουτ έκανε το 2-0 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σκόρδος, με βοηθούς τον Σωτηρόπουλο και την Αθανασοπούλου.

ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Οικονομόπουλος, Κατσιβαρδέας, Φιλόπουλος, Σεντεμέντες, Αριστομενόπουλος, Μωράκης (75′ Μπορχάν), Ντίσα (60′ Υμεράσι), Χαραλαμπόπουλος, Παπαδόπουλος (70′ Κουλόπουλος), Αράπι (60′ Δεμπεγιώτης), Τσουλάκος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Π. Γιακουμής, Μπούνας (87′ Χιώτης), Αδαμόπουλος (47′ Αγγελόπουλος), Παχής, Νικολόπουλος, Πουλουπάτης, Καραϊσκος (46′ Κοντογόνης), Καρύδης, Πανταζής (86′ Σεντεμέντες), Μανωλόπουλος, Ι. Γιακουμής.