Γ Εθνική

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Καντούτσης «Κρατάμε τον βαθμό αν και θα μπορούσαμε και την νίκη»

Έναν σημαντικό βαθμό στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατέκτησε την Κυριακή ο ΑΟ Διαβολιτσίου που ήρθε ισόπαλος 3-3 με αντίπαλο τον Ναυπακτιακό Αστέρα εκτός έδρας.

Η ομάδα του Μάρκου Στεφανίδη ξεκίνησε πολύ δυνατά την αναμέτρηση και μέσα σε λίγα λεπτά προηγήθηκε με 0-2, όμως στη συνέχεια έπαθε ένα γενικό black out και μέσα σε 15 λεπτά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να γυρίσουν το εις βάρος του αποτέλεσμα και να πάνε στο ημίχρονο με σκορ 3-2.

Στο δεύτερο μέρος η Μεσσηνιακή ομάδα είχε την απόλυτη κατοχή, είχε τις ευκαιρίες και κατάφερε τελικά να ισοφαρίσει και να πάρει αυτό το σπουδαίο βαθμό έτσι όπως εξελίχθηκε η αναμέτρηση.

Από κει και πέρα, ξεκινάει η προετοιμασία για το Κυριακάτικο εντός έδρας με τον Αμβρακικό όπου η νίκη είναι μονόδρομος.

Ο ποδοσφαιριστής των «νερατζούρι» Τασος Καντούτσης που πέτυχε το 3-3 και έδωσε το βαθμό στην ομάδα του, μίλησε στο taklin.gr για την αναμέτρηση με τον Ναυπακτιακό Αστέρα, το επόμενο παιχνίδι που ακολουθεί εντός έδρας με τον Αμβρακικό αλλά και την πιο δύσκολη στιγμή που πέρασαν άπαντες στο γήπεδο με την πτώση του Θοδωρή Λίτσου.

«Ήταν ένα πολύ ιδιαίτερο παιχνίδι με εναλλαγές του σκορ και όμορφο θέαμα για τον κόσμο απέναντι σε μία καλή ομάδα όπως ο Ναυπακτιακός Αστέρας.

Έτσι όπως εξελίχθηκε το αποτέλεσμα κρατάμε τον σημαντικό βαθμό αν και θα μπορούσαμε να διαχειριστούμε καλύτερα το υπέρ μας 0-2 στο πρώτο ημίχρονο πριν το μπλάκ άουτ της ομάδας μου για 15 λεπτα όπου έγινε καί η ανατροπή.

Θα κοιτάξουμε να διορθώσουμε τα λάθη μας και από αύριο κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι με αντίπαλο τον Αμβρακικό εντός έδρας όπου ο μοναδικός μας στόχος είναι η νίκη.

Κλείνοντας εύχομαι ταχεία ανάρρωση στον παίχτη της Ναυπάκτου Θοδωρή Λίτσο.

Ήταν μια δυσκολη στιγμή για όλους τους παίχτες γιατί πάνω από όλα είναι η υγεία και πραγματικά παγωσαμε όλοι με την πτώση του στο γήπεδο».