ΕΠΣ Μεσσηνίας

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ – ΑΕ ΜΑΝΗΣ 1-2. Πρόκριση στο 85′ με Τζανετέα (ΦΩΤΟ)

Την πρόκριση στους “16” πανηγυρίζει η ΑΕ Μάνης που νίκησε εκτός έδρας με 2-1 τον ΑΟ Μεθώνης σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι.

Οι Μανιάτες κατάφεραν πέντε λεπτά πριν λήξη η κανονική διάρκεια του αγώνα και οδηγηθεί το παιχνίδι στην παράταση να πετύχουν το νικητήριο γκολ και να πάρουν το εισιτήριο για την επόμενη φάση ενώ λίγα λεπτά νωρίτερα είχαν και χαμένο πέναλτι.

Η Μεθώνη, μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να ισοφαρίσει άμεσα με τον Σούλα αλλά στην επανάληψη δεν μπόρεσε να πετύχει κάποιο τέρμα και αποκλείστηκε από την συνέχεια του θεσμού.

Στο 21′ ο Μουστάκας συνεχίζει φουριόζος από το πρωτάθλημα, πέτυχε γκολ και στο Κύπελλο για το 0-1.

Στο 30′ ο Σούλα με ωραία προσπάθεια κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1.

Στο 65′ ο Χελάς έχασε πέναλτι και την μεγάλη ευκαιρία να βάλει μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

Στο 85΄ ο Τζανετέας θα πετύχει το νικητήριο γκολ και θα δώσει την μεγάλη πρόκριση. (1-2)

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σκόρδος, με βοηθούς τους Αντωνόπουλο και Σταυρόπουλο.

ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ: Μίντζηρας, Μπούρδος, Παυλόγιαννης, Κουτίβας, Τζάνε, Πεϊδης, Ζόμπολος, Τσέλιος, Χρόνης (77′ Τρυφωνόπουλος), Καγιανάς, Σούλα.

ΑΕ ΜΑΝΗΣ: Αντωνόπουλος, Δουρούμης, Γεωργίκος, Γιαννής, Κλουβάτος, Τζανετέας, Μουστάκας, Μπέρμπερη, Πουλάκος (77′ Κοντός), Αλεξανδρόπουλος, Χελάς (90′ Αναστασίου).