Α1 Τοπικό

ΠΑΣ ΡΑΧΗΣ: Ο Ηλίας Καπόγλης μιλά για την πρόκριση στο Κύπελλο και το ντέρμπι που έρχεται με τον Ηρακλή Καλαμάτας

Με τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ο Π.Α.Σ. Ράχης νίκησε το Σάββατο στο γήπεδο “Π, Μπαχράμης” με 4-0 τον Παπαφλέσσα Βλαχόπουλου και τσέκαρε το εισιτήριο για την γ’ φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας.

Άπαντες πλέον στρέφουν την προσοχή τους στο ντέρμπι του πρωταθλήματος με αντίπαλο τον Ηρακλή Καλαμάτας.

Ο υψηλόσωμος αμυντικός Ηλίας Καπόγλης, μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής:

“Αρχικά όσον αφορά το παιχνίδι του κυπέλλου θα ήθελα να αναφέρω ότι αντιμετώπισαμε μια αρκετά αξιομαχη ομάδα και θα ήθελα να δώσω προσωπικά συγχαρητήρια στα παιδιά και γενικά στην αντίπαλη διοίκηση για την γενική οργάνωση.

όσον αφορά το παιχνιδι δεν απειληθήκαμε από τον αντίπαλο, είχαμε αρκετές φάσεις στην αντίπαλη εστία οι οποίες μετουσιώθηκαν σε γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Για την επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος, αντιμετωπίζουμε την κατά κοινή ομολογία καλύτερη ομάδα της κατηγορίας και φαβορί του πρωταθληματος.

Παίζουμε σε κοινή έδρα και θεωρώ ότι θα ειναι ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι για έμας. Στόχος μας ειναι η νίκη σε κάθε παιχνίδι και θα αγωνιστούμε για το καλύτερο αποτέλεσμα.

Τέλος, μην ξεχνάμε ότι με μια νίκη η ήττα το πρωτάθλημα δεν τελειώνει την 5η αγωνιστική”.